Otevření nové lanovky 3S Eisgrat na Stubaiském ledovci - video - SNOW.CZ
Domů Video Lyžařská střediska Otevření nové lanovky 3S Eisgrat na Stubaiském ledovci

Otevření nové lanovky 3S Eisgrat na Stubaiském ledovci

+
Vložit nové video (po přihlášení)
Lyžařská střediska 04.11.2016 | přidal  HH | 4877 zobrazení | 0 komentářů

V Rakousku se už lyžuje. Na Stubaiském ledovci otevřeli novou lanovku 3S Eisgrat. Má sedm pilířů a za jedenáct minut dojede z dolní stanice až na ledovec. S celkovou délkou 4,7 km jde o nejdelší lanovkou na 3 lanech v Alpách.

Kromě rekordu v délce drží lanovka i rekord finanční. Cena za výstavbu se nakonec vyšplhala na 60,6 milionů eur. Nikdy předtím žádné rakouské středisko neinvestovalo do stavby lanové dráhy tolik peněz najednou. V ceně jsou zahrnuty mimojiné 3 moderní stanice, nová sjezdovka Skiroute Fernau nebo parkoviště pro osmnáct set aut .

Při jízdě nahoru si užijete pohodlí sedaček z pravé kůže, bezplatné WIFI nebo výhled z panoramatických oken. Luxusní kabinky navrhovali designaři Ferrari ze studia Pininfarina.

Hlavním přínosem je ale z dvojnásobení přepravní kapacity. Lanovka 3S Eisgrat vyveze za hodinu 3000 pasažérů oproti původním 1500. Díky nové technologii i v mnohem větrnějším počasí. 3S znamená totiž 3 lana. Dvě lana jsou nosná a jedno tažné. To znamená, že lanovka má dobrou stabilitu i v silném větru.

Stubaiský ledovec má i několik nej: ZOO Stubai patří mezi nejlepší snowparky na světě a ledovec se pravidelně umisťuje na předních příčkách v nejrůznějších anketách o nejlepší skiareál pro děti a rodiny. Dětské sjezdovky jsou hlavně kolem stanice lanovky Gamsgarten. Pro děti tam jsou připravené 4 kouzelné koberce, dětská země s lyžařským kolotočem, dětská restaurace a samozřejmě také lyžařské školy.

Denní skipas stojí 46 eur. Výhodnější permanentku na dva a půl dne koupíte za 88 eur. Děti do 10 let lyžují zcela zdarma. Apartmány v údolí pořídíte od 20 euro za osobu a noc.

80% (2 hlasů)
Přiřazená střediska: Stubaier Gletscher

Diskuze: Otevření nové lanovky 3S Eisgrat na Stubaiském ledovci

K videu nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy