...firma opouští klasický materiál rámečků v podobě starého dobrého PVC. Novější spotřebitelské testy totiž u brýlí některých značek (ano, značek, a co teprve asi brýle neznačkové) prokázaly přítomnost potenciálně rakovinotvorných látek, a tak má přechod na TPU (termoplastické polyuretany-elastomery) zbavit brýle potenciálních škodlivin a změkčovadel.

To ovšem znamená zcela nové formy, z nichž každá přijde asi na 80 000 euro. Celkem tak vznikají milionové náklady, jež prý ale v současné konkurenci levných čínských brýlí firma nemůže přenést na zákazníka. (Buď Číňan pochválen? Jak chcete, ale raději nechtějte vědět, za kolik dokáže obchodník takové pěkně vypadající neznačkové brýle nakoupit…).

Další změnou je materiál zorníků, kdy se přechází na polykarbonát vyráběný v Německu. Zde má být hlavním přínosem životnímu prostředí absence transportu z dalekých levných zemí.

Uvedené změny, již v chodu a rozložené do dvou let, jistě znamenají okamžitý nápor. Z dlouhodobého hlediska ale lyžařské brýle, nyní opět i módní záležitost, jsou produktem s dobrými maržemi, a tedy i vděčným.