Heiligenblut si na nás připravil různorodé podmínky a tak jsme si mohli vychutnat každý den trochu jiný freeride. První den bylo azuro a za pomoci výborného průvodce jsme hledali zatím netknuté pláně, vše v rozumném dosahu lanovek jen s malým šlapáním při nástupu nebo na dojezdu.

Druhé dva dny byly ve znamení čerstvého prašanu a nízkých mraků, proto jsme se uchýlili do dosahu stromů a nižších poloh a vychutnávali si všudypřítomný prašan (který sice mizel, ale ne tak rychle, jak by tomu často bylo v dalších vyhlášených freeridových střediscích).

Polojasné počasí v posledním dni završilo skvělý výlet do Heiligenblutu pod Grossglocknerem, což je dle naší zkušenosti středisko freeridu zaslíbené, v době naší návštěvy s velmi rozumnou koncentrací prašanuchtivých riderů na lyžích a snowboardech.

Krize nekrize, odhadem čtvrtinu návštěvníků střediska tvořili Češi, což je pro náš lyžařský průmysl velmi dobrá zpráva. V příjemném penzionu Gasthof Sonnblick s námi bydleli taká fajn lyžaři z Frýdku-Místku, mimo jiné čtenáři SNOW (což nás velmi těší), takže tímto zdravím nejen je, ale i všechny lyžaře a snowboardisty, kteří mají rádi snow…

Více o naší cestě do Heiligenblutu ve SNOW a na www.snow.cz v sezoně 2010/11!


V Heligenblutu pod Grossglocknerem tvořili materiál:
Dáša Janouchová – lyže
Adam Brožek – telemark
Filip a David Sedlákovi („Farmer Brothers“) – lyže
Tomáš „Koudy“ Koucký – kamera a lyže
Petr Havelka – fotoDěkujeme partnerům:
www.hannah.cz


Více o středisku Heiligenblut - Grossglockner
www.gross-glockner.at
www.skisport.com