Letos poprvé se na organizaci podíleli i kamarádi z České asociace horských vůdců (ČAHV). Závod byl z důvodu nedostatečné sněhové pokrývky 16. ledna zrušen a přeložen právě na březnové datum. Připraveno bylo 9 kategorií – open ženy, open muži (pro příchozí), kadeti, kadetky (15 – 18 let), junioři, juniorky (19- 20 let), ženy, muži (21 – 39 let) a veteráni (nad 40 let).

Start a cíl byl u lanovky Horní Domky. Odtud museli závodníci v hlavních závodních kategoriích zvládnout téměř 23 km dlouhou trať s převýšením 1900 m a se spoustou stoupání a sjezdů ve volném terénu. Celkem 3x museli vystoupat na Vlčí hřeben, 1x na Kozelský hřeben a 1x na Lysou horu, kde byla vypsána vrcholová prémie. Prémii získal Libor Dvořáček z DB Labroxer.

Trať pro kategorie open, kadeti a kadetky byla zkrácená, měřila cca 15 km i se závěrečným sjezdem z Lysé hory (3 km).

Celkové výsledky vycházejí z časů časovky, obřího slalomu a z absolvování slanění. Časovka vedla tradičně po Jablonecké cestě a nejrychleji ji prošel Ondřej Fejfar z AKLVK Alpine Pro Ski Trab Teamu časem 6:54 min.

Obří slalom byl postaven na Slalomovém svahu a nejrychleji ho projel domácí borec Zdeněk Hák z TJ Spartak Alpin club Rokytnice n. Jiz. časem 0:44,5 min.

Slanění proběhlo na tradičním místě, nedaleko startu a cíle. Závodníci museli bezpečně slanit z 15 metrové skály s veškerou výstrojí i výzbrojí, kterou musí mít během celého závodu s sebou.

Po závodě proběhla After party, během níž pořadatelé počítali výsledky. Před šestou hodinou večerní došlo na tombolu, vyhlášení vítězů a předání dřevěného Krakonoše.

Výsledky kategorie ženy:

  1. Formánková Dita AKLVK Alpine Pro Ski Trab Team
  2. Bánská Petra SAC Špindlerův Mlýn
  3. Kočárová-Pechová Klára HO SSK Vítkovice

Výsledky kategorie veteráni:

  1. Špaček Jiří HS Orlické hory
  2. Švec Milan SAC Špindlerův Mlýn
  3. Fajt Jan HS Orlické hory

Výsledky kategorie muži:

  1. Štantejský Michal SAC Špindlerův Mlýn - celkový vítěz
  2. Hepnar Jan HS Orlické hory
  3. Hák Zdeněk TJ Spartak Alpin Club Rokytnice n. J.

Podrobné výsledky jsou na: www.alpin-rokytnice.cz

Organizátoři děkují všem sponzorům, dobrovolníkům, kamarádům a vůbec všem příznivcům „dřevěného Krakonoše“!