Míří především na vštěpování bezpečného a odpovědného chování dětí, v tomto případě na ochranu hlavy přilbou při zimních radovánkách.

Ze stovek správných odpovědí na soutěžní otázku, vylosovali náčelník HS Jiří Brožek a ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška šest výherců, kteří získali funkční trička z vlny merino od norské značky Devold. Trička byla navíc vylepšena potiskem komiksové postavičky – Jetíka.
Nenásilně poučný komiks „Jetíkova moudra“, spojený se soutěží pro děti se bude i nadále objevovat v časopise Horská služba – doporučení a informace, který vychází dvakrát ročně, vždy před zimní a letní sezónou a přináší informace o činnosti Horské služby a rady a inspiraci návštěvníkům hor.

V pořadí čtvrté vydání hledejte o prázdninách v našich horách nebo stahujte v pdf na www.horskasluzba.cz. Pro Vaši představu najdete v příloze zimní vydání časopisu Horské služby.

Že je osvěta na nošení lyžařských přileb stále potřebná svědčí fakt, že v uplynulé zimní sezóně přibližně 1000 případů připadlo na poranění hlavy z celkových více než 5800 úrazů v zimní sezóně.

Potěšující je, že se lidé zajímají o pravidla FIS, která upravují chování na sjezdovkách. Nejsou sice žádnou novinkou, ale v posledních dvou letech, kdy jsou součástí normy pro posuzování zavinění nehod na lyžařských svazích a zejména od té doby, co je lidé vidí vyvěšené v lyžařských areálech, se o ně, podle náčelníka HS Jiřího Brožka, lidé zajímají.

Celý časopis ve formátu PDF naleznete ZDE.