SNOW 58 vychází ve čtvrtek 2. prosince 2010
148 stranProlistujte si celý časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 58 naleznete 5× SKIPAS ZDARMA do středisek:

Bublava

Zadov

Jasná

(Slovensko)

Mitterdorf

(Německo)

Leukerbad-Torrent

(Švýcarsko)

Více na www.skipas-zdarma.cz

Pár tipů z obsahu:

The best SNOW photographers


Jonny Moseley - Odmítl olympijské zlato

Půvabná žena držela v ruce ceduli s nápisem: „Jonny, vezmeš si mě?“, desítky fanoušků sborově skandovalY: „Konec plochých skoků.“ Pak se spustil dolů mezi boule Jonny Moseley a skočil perfektně provedený Dinner Roll, dav šílel nadšením. Jonny si spěšně odepnul lyže a přes bariéry se vrhnul do náručí svých blízkých. Hopsali spolu oslavný tanec a řvali jako tygři. Pak se na výsledkové ceduli objevil krutý verdikt rozhodčích – čtvrté místo. Král je sňat. A bylo po radosti!
Zatáčíte vy, nebo lyže?

Toť otázka. Striktně logicky samozřejmě lyžař, neboť uvádí lyže do chodu a stará se o management vnějších i vnitřních sil a o poskládání segmentů těla do vhodného aranžmá.
WorldSkitest - letos v novém!

Korutanský lyžařský areál Heiligenblut – Großglockner pohostil v dubnu 2010 již podruhé celosvětový test lyží WorldSkitest, a to jeho už 9. ročník.

Test sjezdových holí 2010

O sjezdových holích, takřka nedílné součásti lyžařské výbavy, toho bylo napsáno mnoho na stránkách tištěného i elektronického SNOW. Ovšem v uživatelském testu jsme je prozatím neměli a rozhodli jsme se to změnit. Naše základní otázka zněla: „Dokáže člověk výrazně vnímat rozdíly mezi jednotlivými modely (ať už se jedná o úchop madla, vyvážení hole, tuhost,…)?“
3. vrstva

Vyrazíte na hory v nové bundě, po pár jízdách se však koupete ve vlastním potu a po půl dni skončíte téměř promočení. Cestou ze svahu pak přemýšlíte, kde se stala chyba. Vždyť na visačce sliboval výrobce zářivě vysoké hodnoty nepromokavosti a prodyšnosti.
Slova z praxe 1: První krůčky na lyžích

Praxe přinese kolikrát poznatky takové, pro které nedosáhne sebelepší teoretik. Platí to i co se týče výuky dětí a lyžování s dětmi vůbec. Své dlouholeté poznatky nám bude na stranách rubriky Family pravidelně představovat jedna z nejpovolanějších, Hanka Engelová, která pracuje s mrňousky na lyžích již téměř dvacet let.
Antarctica Reggae - Lyžařské dobrodružství na Antarktidě

Lyžování na Antarktidě je zážitek, který nutně okouzlí nejen lidskou mysl, ale také všechny smysly. Antarktida je neuvěřitelná, odlišná od všech míst na zemi. Na vrcholcích pokrytých ledovcovými trhlinami cítíte svěží mořský vzduch, do něhož se vměšuje zápach výkalů tučňáků, kteří se dole na ledovcovém poli shlukují do velkých skupin. Takže když visíte na 45stupňovém svahu s cepíny a mačkami a do vašich plic se odspodu line jejich zápach, není to zrovna osvěžující. Ale je to Antarktida!
Lehké střídá ultralehké - Přehled „chodících“ vázání 2010–11

Když se v první polovině devadesátých let objevilo na trhu lehoučké vázání TLT – Tour Lite Tech od Dynafitu, vzbuzovalo díky své subtilnosti spíše obavy, zda vydrží působení sil a bude nejen funkční, ale i bezpečnostní. Lehkosti této „miniatury“ naopak všichni vzdávali hold.
Maurienne - úsporně po stovkách kilometrů

Nejoblíbenějšími lyžařskými destinacemi jsou obvykle ty, které vyhovují dopravně a ekonomicky čili za slušné peníze zahrají hodně muziky – mají dostatek sjezdovek s výběrem pro každého, vhodné ubytování umístěné v dosahu lanovek a spoleh na sníh. V tomto je francouzské údolí Maurienne přeborníkem a nebýt jeho vzdálenosti z Česka, bylo by téměř jistě hitem s nejlepší cenou za kilometr sjezdovky.
Tatry investují do 6sedaček

Největší letošní investice na Slovensku putují do staveb dvou expresních šestisedačkových lanovek v Tatrách – v Jasné v Nízkých a v Tatranské Lomnici ve Vysokých Tatrách. Další 4sedačka rozšíří areál Kubínska hoľa nad Dolným Kubínem.
Budoucnost horského byznysu

Ještě před třiceti lety byly banky v alpských zemích hodně rozpačité, když měly půjčit leckdy velké peníze na lanové dráhy či systémy technického sněhu. Horský byznys byl i zde relativně nový fenomén. A jak reagovaly banky v zahraničí před desítkami let, tak reagují v tuzemsku dodnes.
Schlutzkrapfen, Limbovice a Salcburk

Toto na vás čeká v sekci Après-ski
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 58!


Předplatné časopisu s hodnotnými balíčky si můžete objednat ZDE.