Podle lokality se ceny týdenní permanentky na vlek pohybují od 800 až k 3500 Kč. Stojí za to všechny nabízené slevy využít. Například Skiareál Špindlerův Mlýn poskytuje mladým lyžařům slevu 20%, takže týdenní skipas vyjde v hlavní sezóně o 700 Kč levněji, Skiareál Klínovec mladým sleví o 10%, Lyžařský areál Červenohorské sedlo poskytuje slevu 15%. Kompletní seznam lyžařských areálů a výši slev najdete na www.alive.cz/zima.

Další informace o kartě ALIVE a kompletní databázi slev můžete najít na stránkách <a>www.alivekar­ta.cz.

SEZNAM AREÁLŮ – VÝŠE SLEV ALIVE + ISIC -  ZIMA 2008/2009:


Hory
Areál Výše slevy Typ karty
Krkonoše Ski-area Žacléř-Prkenný Důl 20%, 10%
ISIC, ALIVE
Krkonoše Skiareál Špindlerův Mlýn 20%
ISIC, ALIVE, ITIC
Krkonoše Funpark Sněhulák 10%
ISIC, ALIVE, ITIC
Krušné hory Skiareál Klínovec – sever 10%
ISIC, ALIVE, ITIC
Krušné hory Skiareál Klínovec - jih 15% ISIC, ALIVE, ITIC
Šumava
Sportovní areál Špičák 10% ISIC, ALIVE, ITIC
Šumava Lažařský areál Zadov 10% ISIC, ALIVE, ITIC
Železné hory Svatá Anna u Chotěboře 20% ISIC, ALIVE, ITIC
Beskydy Ski Areál Troják dětské jízdné ISIC, ALIVE, ITIC
Beskydy Lyžařské středisko Pustevny 20% ISIC, ALIVE, ITIC
Beskydy SKI CENTRUM KOHUTKA
10-20%
ISIC, ALIVE, ITIC
Beskydy Ski areál RAZULA
30% ISIC, ALIVE, ITIC
Beskydy Lyžařský klub Severka 10-30% ISIC, ALIVE, ITIC
Jeseníky Lyžařský areál Červenohorské sedlo 15% ISIC, ALIVE
Jeseníky Vleky Hynčice 20% ISIC, ALIVE, ITIC
Jeseníky Skiareál Ostružná 20% ISIC, ALIVE, ITIC

ZÁKLADNÍ INFORMACE O KARTĚ ALIVE

ALIVE karta je: doklad prokazující statut mládežníka do 26 let, vydávaný světovou organizací ISTC pod záštitou EU a UNESCO, platný v ČR a dalších 120 zemích po celém světě.  
Nárok na ALIVE: ALIVE kartu si mohou pořídit všichni mladí lidé, jejichž věk v den vystavení karty nepřekročí 26 let
Cena: 300 Kč
Platnost karty ISIC: 1 rok
Nejoblíbenější ALIVE slevy: hudební festivaly (Rock for People, Sázavafest, Colours of Ostrava, ,  Mystic Sk8 Cup, aj.), lyžařské areály, kina, divadla, restaurace, obchody, fitcentra, knihkupectví, autoškoly, kadeřnictví…
Další informace na: www.alivekarta.cz

ZÁKLADNÍ INFORMACE O KARTĚ ISIC

ISIC je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující statut studenta, vydávaný světovou organizací ISTC pod záštitou EU a UNESCO.  
Nárok na ISIC: studenti středních (SŠ, OU, SOU, víceletá gymnázia), vyšších odborných nebo vysokých škol, uznávaných MŠMT ČR.
Cena: 300 Kč
Platnost karty ISIC: ISIC platí až 16 měsíců. Od 1. 9. (začátek akademického roku) do 31. 12. roku následujícího.
Další informace na http://www.ali­vekarta.cz

Další ISIC a ALIVE výhody na horách…

O pořízení ALIVE karty uvažujte ještě před tím, než na hory odjedete, můžete ji objednat on-line na adrese www.alivekarta.cz, stojí 300 Kč a platí 1 rok. Na horách vám pomůže ušetřit nejen na vleku, ale také při zajišťování ubytování (řetězec Orea Hotels – 2 za 1) nebo půjčovny lyží (SKOL MAX – 50%). A další užitečné slevy poskytuje ALIVE karta během celého roku: na hudebních festivalech, v kinech, divadlech, restauracích, obchodech, fitcentrech, knihkupectvích, autoškolách, kadeřnictvích…zkrát­ka všude, kam mladí lidé rádi zavítají.

O GTS ALIVE

GTS ALIVE, s.r.o., je oficiálním vydavatelem mezinárodních identifikačních průkazů studentů (ISIC), mládeže do 26 let (ALIVE) a pedagogické veřejnosti (ITIC) pro Českou republiku na základě pověření World Youth and Student Educational and Travel Confederation (WYSETC). Cílem je nabídnout držitelům karet širokou škálu výhod v oblasti kultury, zábavy, sportu, cestování a jiných služeb a stát se partnerem při výchově mladé generace. Česká republika je dlouhodobě vyhodnocována jako země s největším rozšířením karet ISIC a největší nabídkou studentských výhod v rámci 120 zemí ISTC. GTS ALIVE je součástí skupiny GTS Group, která kromě ČR působí také na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku. Do portfolia společnosti patří také cestovní služby pro studenty a mládež, které na českém trhu poskytuje již od roku 1991.