Česko

Česko zasáhla obleva velmi citelně, přesto drtivá většina areálů díky předchozímu zasněžování nemusela omezovat provoz (narozdíl třeba od některých příhraničních areálů v Německu). V posledních dnech už v noci mrzlo a od nynějška se dá očekávat celodenní mráz - podle předpovědního modelu GFS nejméně do začátku února. Na přelomu měsíce by díky tlakové výši mělo přijít i delší slunečné období.


Tanvaldský ŠpičákŠpičák na ŠumavěMosty u Jablunkova

Sněhové zpravodajství v dalších českých lyžařských areálech


Předpověď počasí na 8 dní v českých lyžařských areálech
V Alpách napadlo v posledním týdnu nejvíce sněhu v pásu od Zugspitze na pomezí Německa a Rakouska, přes východošvýcarský Davos až po Engelberg v centrálním Švýcarsku (až 40 cm). V nejbližších dnech přibudou další centimetry.

Rakousko

V Rakousku za poslední víkend napadlo nejvíce 20 cm sněhu v oblasti Ischglu, kolem 10 cm napadlo ve většině ostatních známých tyrolských střediscích.


St. AntonSchladmingSöldenIschglZillertal


Sněhové zpravodajství v dalších rakouských lyžařských areálechPředpověď počasí na 8 dní v rakouských lyžařských areálech
Francie

Ve Francii za poslední týden nenapadlo téměř nic, svítilo slunce. Největší přírůstek hlásí Chamonix (10 cm) a Les Arcs (5 cm). Nicméně sněhu je ve střediscích dostatek - např. La Rosiere, Flaine a Alpe d’Huez hlásí v nejvyšších polohách až 2 m (nejvíce z francouzských středisek).


Les ArcsRisoulFlaineChamonixAlpes d'Huez

Sněhové zpravodajství v dalších francouzkých lyžařských areálech


Předpověď počasí na 8 dní v francouzkých lyžařských areálech
Itálie

V Itálii svítilo podobně jako ve Francii v posledním týdnu slunce. Nejvíce sněhu připadlo ve Folgarii 10 cm, ale celkově ve střediscích leží sněhu více než dost. Na ledovci Presena nad Passo Tonale leží až 4,5 m (nejvíce sněhu v Evropě), na Marmoladě až 3,3 m a více než tucet dalších areálů, např. Cervinia, La Thuile nebo Bormio, má v nejvyšších partiích kolem 2 metrů sněhu.La Thuile


Passo Tonale


Arabba


Cima Piazzi (Alta Valtellina)


Livigno

Sněhové zpravodajství v dalších italských lyžařských areálech


Předpověď počasí na 8 dní v italských lyžařských areálech
Švýcarsko

V Davosu připadlo 37 cm nového sněhu za poslední týden. Nejvíce sněhu ve Švýcarsku nyní leží v Engelbergu (2,7 m), čemuž pomohlo 40 cm sněhu v minulém týdnu.


DavosLeukerbadCrans MontanaEngelbergZermatt

Sněhové zpravodajství v dalších švýcarských lyžařských areálech


Předpověď počasí na 8 dní v švýcarských lyžařských areálech