Hodně zklamaný musel být zejména Ondra Bank, který byl diskvalifikován pro neprojetí branky ve 2. kole. Přišel tím nejen o svěťákové slalomové body, ale hlavně se bohužel připravil o stupně vítězů v kombinaci. Tato disciplína, která již tradičně patří k Hahnenkammu, se totiž pro našeho závodníka vyvíjela skvěle. V prvním kole předvedl velmi taktický a bojovný výkon a vytvořil si 24. místem kvalitní výchozí pozici do druhého dějství. Navíc mu vypadli velcí soupeři Miller, Svindal a Ligety, trio Janka, Jansrud, Baumann nezajelo bůhvíjak excelentně a sjezdařští specialisté Innerhofer, Theaux a Fill měli s vysokými startovními čísly co dělat, aby vůbec dojeli.

Karty tak byly pro 2. kolo slalomu rozdány jasně: průměrná solidní jízda postačí Ondrovi, aby po Beaver Creeku 2007 znovu vyskočil na svěťákový piedestal, nejpravděpodobněji na 3. místo za Kosteliče a Zurbriggena. Jenže realita byla poněkud jiná a jako mnohokrát předtím se ukázalo, jak dovede být alpské lyžování kruté. Věřme, že to pověstné štěstíčko bude při "Banym" stát třeba za týden v superkombinaci v Chamonix nebo za několik týdnů na mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu.

"Je to lyžování. Ale samozřejmě naštvaný jsem. Ani jsem neměl sílu nadávat. Neriskoval jsem, jel jsem normálně, ne jízdu na jistotu, ale nechtěl jsem brzdit. O tom lyžování není. Nechtělo se mi to zplužit. Vypadl třeba i Miller, druhý ve sjezdu, slalom je prostě takový," uvedl v cíli kitzbühelského závodu Ondra Bank.

Ani jeho reprezentačnímu kolegovi Filipovi Trejbalovi se druhé kolo nevyvedlo zcela podle vlastních představ, z 19. příčky klesl na finální třiadvacátou, ovšem celkově mohl být určitě s kitzbühelským vystoupením spokojený. Byly to už jeho třetí body v letošním SP. Posunul se díky nim na 31. místo průběžného hodnocení slalomářů v tomto ročníku Světového poháru a stále tak má šanci promluvit do boje o 25 slalomářských "vstupenek" zajišťujících start ve finále Světového poháru v Lenzerheide. Ještě se totiž pojedou tři slalomy: Schladming, Bansko a Kranjská Gora. Ondra Bank je průběžně třiadvacátý mezi slalomáři s reálnou nadějí na účast ve zmiňovaném finále SP.

Dnes v Kitzbühelu byli na startu i další tři naši slalomáři. Kryštof Krýzl protnul cílovou pásku 1. kola na 52. místě s přibližně vteřinovým odstupem na bodované pozice, za ním se na 59. příčce umístil Martin Vráblík, Ondřej Berndt závod nedokončil.