Mladá rakouská závodnice Anna Fenningerová prožila díky vítězství v sobotní superkombinaci nejkrásnější den života. Nečekala, že by v tak silném startovním poli mohla obstát. Skvělými jízdami v obou kolech kombinačního závodu porazila největší favoritky a zaslouženě získala titul.

Pro Christofa Innerhofera je Garmisch-Partenkirchen mistrovstvím snů. Zlatem v super-G a bronzem ve sjezdu splnil mladý Ital plán na 150%.

O perfektním vyladění formy se dá mluvit u Rakušanky Elisabeth „Liz“ Görglové, která zde vybojovala dvě zlaté medaile. Na zahajovacím ceremoniálu zazpívala v duetu společně s Christianem Geislerem hymnu šampionátu a o dva dny později „zazpívala“ sólo ve sjezdu a super-G. Květinový ceremoniál ihned po dojetí sjezdu žen patřil mezi dojemné okamžiky, kdy společně s vítězkou Liz Görglovou vystoupily na stupně vítězů i soupeřky a věrné kamarádky Lindsey Vonnová a Maria Rieschová. Pro Lindsey a pro Marii byl zisk medailí vzhledem k jejich zdravotním peripetiím velkým zadostiučiněním a důkazem neuvěřitelné bojovnosti.

V dnešní superkombinaci budou rozhodovat zkušenosti. Největší favorit, Chorvat Ivica Kostelič, odcestoval z Ga-Pa a uvolňuje unavené klouby na pobřeží Jadranu. Ve hře o medaile zůstávají obhájce titulu Aksel Lund Svindal, extrovert Silvan Zurbriggen, milovník jízdy na hranici možností Bode Miller a velezkušený Benjamin Raich.

Svindal si zatím s Kandaharem ruku nepodal, v super-G předvedl spíš rozporuplný výkon. Sjezd už byl mnohem lepší, ve slalomu se mu ale letos moc nedaří. Jeho šance vidím mezi 4. a 8. místem.
Přestože se musel Švýcar Zurbriggen zodpovídat ze svých morálních přestupků, jeho lyžařské umění mu nelze upřít a zůstává kandidátem na stupně vítězů. Myslím si, že po loňském bronzu na olympijských hrách ve Vancouveru bude i zde v Ga-Pa brát bronz.
Neopakovatelná technika a neuvěřitelná schopnost vedení lyží bez jediného zabrzdění přinesla Bode Millerovi olympijské zlato. Je to závodník, který bere buď všechno, nebo nic. Čtvrtá, pátá místa ho zajímají. Myslím si, že na Kandaharu zajede dobrý sjezd, který doplní dobrou jízdou ve slalomu a získá stříbro.
Na favorita číslo jedna tipuji Benjamina Raicha. Beny je univerzálním lyžařem, který má na svém kontě 9 medailí z MS, 35 vítězství ve světovém poháru a dvě olympijská zlata. Věřím, že dnes přijdou na řadu jeho zkušenosti a momentální dobrá forma přinese zlato.

Ondra Bank by mohl napravit chybu v kombinačním slalomu v Kitzbühelu, kde mu uteklo třetí místo a na stupních vítězů ho tak nahradil Rakušan Romed Baumann. Důležité pro jeho výkon v kombinaci bude startovní číslo pro první sjezdové kolo, které Ondra bohužel nemůže ovlivnit. Výsledek mezi 4. až 8. místo je více než reálný.

Partnerem zpravodajství je KJUS – www.kjus.cz