Ve dnech 2. a 3. února 2008 bude mít svou o rok opožděnou premiéru mezinárodní závod FIS kategorie Citizen pod názvem LOAP Mistrovství Prahy a Středočeského kraje ve slalomu dospělých a juniorů. Kromě pražských a středočeských závodníků se očekává i účast širokého pole dalších závodníků z Česka i okolních států.
Ve dnech 29. a 30. března si to potom na stejném místě rozdají žákovské kategorie, opět doplněné i o závodníky z ostatních krajů.
„Myšlenka pořádat středočeská krajská mistrovství na Mísečkách ze zrodila v roce 2002. Ve špindlerovském areálu jsme našli kvalitní zázemí i to nejdůležitější – téměř stoprocentní jistotu sněhu,“ vysvětluje Jiří Langmaier, jeden z hlavních organizátorů akce. „Dalším mezníkem pro zvýšení prestiže závodu bylo navázání spolupráce s Pražským svazem lyžařů a spojení mistrovství obou krajů. Tento model úspěšně fungoval v letech 2004 a 2005. V roce 2006 se pak závody dospělých poprvé – a zatím naposled – konaly jako mezinárodní kategorie ENL.
Domníváme se, že právě závody jako ty naše jsou výbornou možností ke změření sil pro mladé juniory i odrostlejší závodníky, kteří neaspirují na přední umístění v Českém poháru. U žákovských závodů je zase nejlepší vizitkou kvality široká účast i závodníků z horských krajů.“

Více info a přihlášky na stránkách oddílu sjezdového lyžování Ekonom.