Nízké startovní číslo 4 a nerozbitou trať dokonale využila v prvním kole Federica Brignone z Itálie. Jednadvacetlitá rodačka z Milána si v pohodě poradila se všemi nástrahami obřího slalomu a stanovila nejrychlejší čas úvodního kola. Ve druhém pak na svůj skvělý výkon nenavázala, když spadla a skvěle rozjetý závod pro ni skončil neúspěchem. Zaváhání své kolegyně využila po prvním kole druhá Američanka Lindsey Vonn, která zajela druhé kolo nejrychleji ze všech závodnic a v součtu obou kol triumfovala o pouhé čtyři setiny vteřiny před druhou Viktorií Rebensburg z Německa a domácí závodnicí na třetím místě Elisabeth Goergl.

Martina Dubovská přes problémy v horní části v úvodním kole dokázala ve spodní pasáži zajet velmi dobrý čas. Bohužel to i tak stačilo jen na 51. místo po prvním kole. Nedařilo se ani Kateřině Pauláthové, která vypadla v prvním kole. Mladá závodnice však z nevydařeného závodu velkou vědu nedělá. "Pista byla tvrdá. Zlom jsem zvládla v pohodě. Byl to první závod letošní sezony, takže to byl velký tlak. Ale jsem spokojená - udělala jsem maximum a už se těším na příští závod," nevěší hlavu Kateřina.

Závod nečekaně nedokončilo několik zkušených lyžařek. Ostřílená Finka Tanja Poutiainen vypadla smolně několik branek před cílem. Podobný osud potkal i Italku Denise Karbon nebo Slovenku Veroniku Zuzulovou. V prvním kole skončilo celkem 12 závodnic.

Výsledné pořadí:
1. Lindsey Vonn (USA) 2:24.43
2. Viktoria Rebensburg (GER) +0.04
3. Elisabeth Goergl (AUT) +0.40
4. Tessa Worley (FRA) +0.80
5. Maria Pietilae-Holmner (SWE) +0.90
… 51. Martina Dubovská (CZE)