YMLI vznikl jako sen jednoho zapáleného jezdce, který svou energií a přístupem strhnul skupinu lidí, pro které je sníh ta největší životní droga. Z tohoto přístupu a shodě šťastných okolností se dostáváme až do stádia, ve kterém bychom vám chtěli představit letošní portfolio značky. To, co je pro novou značku YMLI a její potenciál rozvoje stěžejní, je tedy fakt, že samotní jezdci se stávají managementem řízení rozvoje produktů a jsou plně podporováni výrobci.Samotná výroba probíhá ve spolupráci s českou firmou SPORTEN a.s., která má více než 100letou tradici ve výrobě lyží a umožnila nám je společně vyvíjet. Celý tým lidí a jezdců budou reprezentovat v nadcházející sezóně Wiktor Galuška, Bára Možná, Lukáš Bilko a David Sedlák.Portfolio lyží pro sezónu 2011/2012 tvoří 5 typů rozdělených do tří kategorií: ALL-Mountain, BackCountry, BigMountain.


YMLI CODE

Lyže CODE v kategorii All Mountain je určená pro všechny, kdo mají radost z jízdy na sjezdovce a nebojí se pouštět do nových zážitků. Kategorie je specifická univerzálními vlastnostmi, které příjemně překvapí na rozbitých sjezdovkách i mimo ně. CODE mají odlehčené dřevěné jádro, které snižuje váhu lyží a zlepšuje jejich ovladatelnost. Lyže mají klasické prohnutí, a proto je zatížení hran na sjezdovce rovnoměrné jako u klasických sjezdových lyží. Carvingový oblouk pro ně není problém.

Velikosti:

Délka [cm]

Šířka [mm]

Radius[m]

Camber:

170

128-98-120

18

regular
YMLI ADELLE

Lyže Adelle berou část svých vlastností z kategorie All Mountain a část vlastností z kategorie Back Country. Hravá, nenáročná lyže, určená širokému portfoliu jezdců, se stejně zvednutou patkou i špičkou. Prohnutí lyže je poloviční oproti klasické sjezdové lyži a umožňuje lepší manévrovatelnost v hlubokém sněhu a při nízkých rychlostech.

Velikosti:

Délka [cm]

Šířka [mm]

Radius[m]

Camber:

172

128-98-120

19

semi

182

128-98-120

21

semi
YMLI ALIEN

Alien je čistokrevnou Back Country lyží. Tato kategorie je určena nejširšímu portfoliu jezdců a je vhodná jak pro začátečníky, kteří mají chuť ochutnávat hluboký sníh, tak pro pokročilé jezdce, kteří využijí plný potenciál lyže. Díky nízkým rádiusům a Rockeru je točivá a snadná k ovládání v jakýchkoli podmínkách. Rocker na špičce i patě umožňuje lehký pohyb a snadnější ovládání při zatáčení. Těžiště lyže je vyváženo více ke středu,a tak je lyže vhodná na BC skoky a triky.

Velikosti:

Délka [cm]

Šířka [mm]

Radius[m]

Rocker tip[mm]

Rocker tail[mm]

186

143-111-131

26

270

240

179

143-111-131

24

250

220
YMLI DUG

Lyže v sobě spojuje vlastnosti obou kategorií BackCounty a BigMountain. Z kategorie Back Country, která se vyznačuje točivostí a rockerem, DUG přebírá rocker , z kategorie Big Mountain přebírá tvrdost a vyšší rádius. Díky těmto vlastnostem je lyže točivá, stabilní ve vysokých rychlostech a vhodná na BM triky. Rocker na špičce zajišťuje dostatečný vztlak v hlubokém sněhu, a tím šetří energii jezdce. DUG je pro zkušené borce, kteří se nebojí jezdit v jakýchkoliv podmínkách.

Velikosti:

Délka [cm]

Šířka [mm]

Radius[m]

Rocker tip[mm]

Rocker tail[mm]

182

138-115-127

35

350

0

189

139-116-128

39

380

0
YMLI BULLDOZER

Vlastnosti lyží v této kategorii se vyznačují tvrdostí, absencí twintipu, vysokým rádiusem, torzní tuhostí, nízkým rockerem a v neposlední řadě délkou. Lyže Bulldozer v sobě spojují všechny tyto technologické vlastnosti a předurčují lyži do těžkých podmínek. Při vývoji jsme se zaměřili na torzní tuhost, která hraje roli v dopadech, po kterých následuje maximální zatížení lyže. Lyže je vhodná pro experty, kteří se nebojí posouvat své hranice a schopnosti ve vysokých horách.

Velikosti:

Délka [cm]

Šířka [mm]

Radius[m]

Rocker tip[mm]

Rocker tail[mm]

192

133-112-122

35

100

0Samotný název YMLI vychází ze severské mytologie, kde na počátku byl jen chlad a žár - nebylo nic než bezedná propast GINUNGAGAP. Na severní straně byla říše NIFLHEIM - svět temných mlh, ledu a mrazivého chladu, na jižní straně MÚSPELHEIM - svět horkých plamenů a rudě zbarvené záře. Když začalo působit horko na masu ledu v této bezedné prázdnotě, zažehlo první jiskru života. Z kapek roztátého ledu povstala první bytost - obr Ymli, praotec všech mrazivých obrů. Tyto podklady a mytologie slouží naší malířce Lilian pro vytváření designů a světa Ymliho.


Sdílejte sny, vášeň, energii pro tento sport. GO YMLI
Více info na: www.ymli.cz