Už při prohlídce trati bylo všem na kopci jasné, že je nečeká lehký slalom. Mlha, která od startu až po cíl ležela na sjezdovce Crveni Spust, závodnicím ztěžovala orientaci nejen přímo mezi slalomovými brankami. Dalším faktorem náročného závodu byla dozajista i teplota. V čas startu prvního kola, tedy v 15.00, dosahovala teplota sněhu 4 stupně Celsia. Dalo se tedy předpokládat, že se mezi bránami začnou objevovat seky a koryta po projetých závodnicích. Na startu mezi 74 závodnicemi nechyběla ani česká jména. Šárka Záhrobská měla startovní číslo 9 a Michaela Smutná 65. Záhrobská se v této sezoně trápí. Bodovala pouze v jednom slalomu sezóny a to v Aspenu. Její konto je tedy chudé - pouhých 20 bodů je zklamáním nejen pro fanoušky, ale i závodnici samotnou. Slovensko mělo na startu také dvě želízka - Zuzulovou s číslem 5 a Gantnerovou s č. 57.

Vůbec první ženou, která se spustila na sjezdovku, často měnící sklon, byla Maria Hoeflová-Rieschová. Obhájkyně Velkého křišťálového globu z loňské sezony vykazovala v posledních závodech narůstající formu, a tak se očekával její útok na mety nejvyšší. Její jízda byla upravená, vyvarovala se zbytečných chyb. V porovnání s jízdou závodnice startující po ní však nepředvedla nic extra. Ano, tušíte správně! Dvojku měla Marlies Schildová, numero uno v této disciplíně posledních let. Jízda této Rakušanky byla zase něčím, na co nikdo nedokázal odpovědět. Důkazem toho je odstup mezi Schildovou a Mazeovou na druhém místě, který byl propastných 0,90 s. Třetí místo po prvním kole držela překvapivě Michaela Kirchgasserová. Její prioritou ve Světovém poháru byl vždy obří slalom, kde získávala největší úspěchy. Jízda se jí však podařila výtečně a vypálila rybník dalším lyžařkám. Včasné nasazování a rychlý dynamický styl jízdy, to byl recept na první kolo. Bohužel to nedokázaly Záhrobská ani Zuzulová a skončily 21., respektive 15. Smutná s Gantnerovou se do druhého kola neprobojovaly a tím pro ně závod skončil.

Druhé kolo mělo start v 18 hodin a tím pádem se závodilo za umělého osvětlení. Lyžařky si v těchto závodech tak úplně nelibují, to potvrzují slova Slovinky Tiny Mazeové: „Závodnice to mají těžké, prostorová orientace je složitá a špatně vidíme především modré brány, ale přece tu jsme pro lidi a pro ně jsou večerní slalomy velkou show.“ Onu velkou show předvedla Američanka Lindsey Vonnová, v prvním kole až 24. Žena, se do druhého kola spustila s velikou zarputilostí a bojovností. Výkon na hranici jejích slalomových možností ji pak katapultoval na 9. místo. „Na startu jsem si řekla, že to nakopnu a to se mi podařilo, teď ještě zapracovat na prvních jízdách a budu spokojená“, řekla v cíli Vonnová. Skvělého výsledku dosáhla také mladičká Švédka Emilie Wikstroemová, která se posunula na konečné 7. místo. Souboj o stupně vítězů byl nesmírně napínavý. Moelgová předvedla famózní jízdu, ale na konečné pódiové umístění to nestačilo. Druhé místo uhájila T. Mazeová, která svedla nervy drásající souboj s třetí Kirchgasserovou. Rakušanka tak poprvé v kariéře dosáhla na stupně vítězů ve slalomu. První místo a dalších 100 bodů vybojovala Marlies Schildová. Závodnice, která nedala šanci nikomu, ani na vteřinu pochybovat, kdo že je letos jedničkou. Pátý slalom a páté vítězství! Celkem už ve Světovém poháru vyhrála 34 závodů, z toho 32 ve slalomu. K překonání bájného rekordu V. Schneiderové jí tedy chybí už jen dva triumfy. Další možnost bude mít, jako všechny slalomářky, 22. 1. ve slovinském Mariboru.