Úsilí organizátorů znovu hatila nepřízeň počasí. Mlha v prvním kole a vysoké teploty byl zásadní fakt, který závod poznamenal. Je opravdu nadmíru složité udržet trať ve stejném stavu pro prvního i šedesátého závodníka, když teplota sněhu dosahuje 4 stupňů nad nulou. Dá se říci, že na tuto skutečnost doplatili i čeští závodníci. Duo Trejbal, Krýzl doplatilo na vysoké startovní pozice, a tudíž i hodně rozbitou trať, a zůstalo za branami druhého kola. Neúspěch českých závodníků nedokázal napravit ani Slovák Adam Žampa, který také nepostoupil. Nejvyšším startovním číslem, jež se dokázalo probojovat do postupující třicítky, byla třicet šestka Larse Eltona Mihreho z Norska. Souboj první šestice závodníků na startu byl neuvěřitelně vyrovnaný. Vypadl z něj jen J. B. Grange, který po velké chybě závod nedokončil. Jak už jsem naznačil, byl to souboj vyrovnaný - prvních pět závodníků v cíli se naskládalo do jedné vteřiny, což zaručovalo dramatičnost v souboji o stupně vítězů v druhém kole.

Marcel Hirscher, teprve 22letý závodník, ukázal svoji současnou slalomářskou formu a první kolo vyhrál. Jízda, kterou předvedl, byla dynamická s přesným a včasným nasazováním oblouků. Druhý v pořadí skončil loňský vítěz tohoto závodu Andre Myhrer ze Švédska. Bronzová pozice zatím patřila Kosteličovi. Špatně si nevedl také T. Ligety z USA, který jel už na rozbité trati, a to měl číslo 17. Nakonec vyválčil povzbudivý výsledek, kterým bylo 6. místo a ztráta 1,63 s.

Autorem druhého kola byl slovinský trenér M. Jurjec, bývalý úspěšný závodník v Evropském poháru. Trať tedy měla nejvíce sedět jedinému Slovinci v druhém kole Mitju Valenčičovi. Ten se z 19. pozice posunul na konečnou 11. Druhé kolo, jedoucí se pod umělým osvětlením, si žádalo především měkká kolena ve vyjetých korytech a závodník nesměl podjíždět brány. Neobvyklým byl i fakt, že postoupilo 31 závodníků. To proto, že na třicáté příčce skončili shodně N. Yuasa a A. Pinturault. Body si však mohlo rozdělit pouze 30 nejrychlejších z druhého kola, tím pádem by jeden ze závodníků body nebral. To se nestalo, jelikož čtyři lyžaři druhé dějství nedojeli. Skvělé představení předvedl Francouz S. Missillier, který se stal skokanem dne. Z 21. příčky a jízdy po relativně dobré trati dokázal vyjet v součtu obou kol 6. místo. Souboj o podium byl dramatický do posledního závodníka. Rozdíl mezi prvním Hirscherem a čtvrtým Neureutherem bylo pouhých 58 s. Neureuther předvedl, že se snad konečně naučil zvládat vypjaté momenty a zajel výborně. Kostelič v první části své jízdy jel dobře, spodní strmý svah mu na extrémně rozbité trati nesedl a zařadil se za Němce. Myhrer už ve startovní budce vypadal nervózně. Jeho neustálé poťukávání si hůlkami a přešlapování na lyžích bylo více než výrazné. Švéd druhé kolo nezvládl a po chybě v jedné z vlásenek se téměř zastavil. Tím se také rozplynuly jeho ambice na obhajobu prvenství. Posledním mužem na startu byl M. Hirscher. Vítěz slalomu z této sezony v Alta Badii nenechal nikoho na pochybách. Vyhrál s náskokem 1 vteřiny a 58 setin a radoval se tak v sezoně ze třetího triumfu. Druhý Neureuther se třetím Kosteličem jen uznale zatleskali.

V Záhřebu byl viděn zajímavý závod, kdy se lyžaři poprali především s měkkou tratí a špatnou viditelností v prvním kole. Doufejme, že další závody budou veselejší i z českého pohledu.