Trať dlouhá pouhých 2 020 metrů byla ochuzena o pasáže, jako jsou Startschuss a především slavná Mausefalle. Skok uprostřed závodů zvaný Hausbergkante, kde závodníci v předešlých ročnících létali až 60 metrů, byl upraven a lyžaři kopírovali terén. Ač se nejednalo o klasický Hahnenkamm, nenechalo si jej ujít na 150 tisíc diváku, včetně mnoha slavných osobností, jako jsou Arnold Schwarzenegger, Boris Becker či čtyřnásobný vítěz Franz Klammer.

Vyhrát v Kitzbühelu rovná se lyžařské nesmrtelnosti. Mezi těmito vyvolenými je i jméno Bohumíra Zemana, který vyhrál kombinaci v roce 1981. Tím nejslavnějším závodníkem je však Didier Cuche. Před tímto závodem vyhrál 4x sjezd a aspiroval tak na páté prvenství a osamostatnění se na čele pomyslného žebříčku vítězů Hahnenkammu. Cuche byl první i v tom jediném tréninku, který se jel ve středu, a stal se tedy i největším favoritem sobotního závodu.

Počasí v sobotu mělo daleko do ideálu, a tak se dalo čekat překvapení. To opravdu přišlo, a to v podání Joachima Puchnera. Rakušan po své jízdě dlouho vedl a už to vypadalo na senzační stupně vítězů. Nakonec i 4. příčka byla velkým úspěchem. Prvním, kdo dokázal Puchnera sesadit, byl právě D. Cuche!

Fenomenální Švýcar v pátek oznámil, že po sezoně skončí s aktivní kariérou a bude se věnovat výchově mladých lyžařů, a tak nebylo asi žádného diváka, který by mu nepřál vítězné rozloučení se sjezdovkou Streif. Na startu ale byli ještě dva domácí závodníci, kteří měli teoretickou šanci být mezi nejlepšími. Oba to dokázali, jak Baumann, tak i Kröll skončili na stupních vítězů. Na Cuche však neměli. Sice nevyhrál domácí závodník, ale aplaus, který měl Cuche, byl neuvěřitelný. Také si jej po svém 5. prvenství zasloužil a nutno podotknout, že i kdyby nic podobného v letošní sezoně nedokázal, tak odejde do lyžařského důchodu jako hvězda první velikosti.

Přestože se nejednalo o tradiční Hahnenkamm, i díky představení Cuche se opět vytvořila nezaměnitelná atmosféra kitzbühelského sjezdu.