První kolo, kterého se účastnilo 77 závodníků včetně tria Čechů (Vráblík, Trejbal, Krýzl) stavěl trenér švýcarské výpravy S. Locher. Těžká sjezdovka Planai FIS-Abfahrt a na ní i hodně přesazené první kolo, to byl problém pro mnohé závodníky. Nejlépe se s tím vším vypořádal M. Hirscher, který tak definitivně zakopal hluboko do země doznívající debaty oné aféry. Kostelic, jeho největší soupeř v boji o Malý křišťálový globus, skončil až na 5. místě se ztrátou 1,18 s. Největším soupeřem pro druhé kolo měl být Hirscherovi jeho krajan a dvojnásobný slalomový mistr světa Mario Matt a také mladík z Německa Fritz Dopfer.

Dalšího skvělého úspěchu dosáhl letos nejlepší český závodník ve SP Kryštof Krýzl. Jeho 25. příčka byla skvělou výchozí pozicí do bojů o elitní dvacítku v celkovém pořadí. Pro Kytana je velice důležité bodovat v každém slalomu sezony, aby měl naději startovat ve své nejlepší disciplíně na závěr SP ve velkém finále. Tam se probojuje nejúspěšnějších 25 lyžařů v hodnocení slalomu. Bohužel Trejbal ani Vráblík nedokázali navázat na Krýzlův postup do druhého kola a mohli mu tak jen v cílovém prostoru fandit.

Do druhého kola se šlo za hustého sněžení. Čerstvě napadaný sníh dělal starosti pořadatelům i závodníkům samotným. I proto mohl předvést svůj nejlepší výkon Naoki Yuasa, který si v nepříznivých podmínkách doslova libuje. Tento japonský samuraj s jízdou připomínající spíše Harakiri skončil pátý. Nutno podotknout, že mu k jeho výsledku dopomohlo i odstoupení mnoha závodníků.

Matt zajel perfektně, po druhé v řadě bral „bednu“ 3. místo bylo asi maximem v jeho podání. Ještě lépe si vedl ve druhém kole Ital Stefano Gross a i on zajel svůj nejlepší závod SP kariéry. Všem nakonec vypálil rybník Marcel Hirscher. Pravda, prohospodařil velkou část svého náskoku, ale stačilo to. Zaznamenal tak 4. vítězství v sezoně.

Dojel i Krýzl, který sice dvakrát chyboval, ale důležité body za 24. místo získal. Celkově má na svém slalomovém kontě 55 bodů a v pořadí disciplíny je 31.

Světový pohár pokračuje rychlostními disciplínami v Ga-Pa, ženy jedou do Sv. Mořice.