Všechna střediska jižní strany Vysokých Taur, v obklopení stejnojmenného národního parku, jsou pokryta společným superskipasem Top Ski, který navíc platí i ve všech ostatních korutanských střediscích. Svádí tedy k lyžařské turistice s využitím auta a v případě nepříznivého počasí dává možnost úniku i do níže položených center jako Goldeck nebo Bad Kleinkirchheim. Menší, regionální skipas Ski-Hit pak zahrnuje jen Mölltal, Ankogel a nedaleká východotyrolská střediska, patřící do portfolia vlivné lyžařské rodiny Schultzových (Kals Matrei, Sillian, ...).


Mölltaler Gletscher

Mölltal je kompletně rozložen v povětrnostně exponovaném terénu, náchylném na uzavření přinejmenším části lanovek. Možnost úniku do níže položených center je více než vítaná, byť ta nejbližší střediska jsou rovněž vysokohorská a situovaná do Vysokých Taur. Ledovec je krásný vyhlídkový balkón s širokoúhlým panoramatem zahrnujícím Sextenské Dolomity i Sonnblick a Grossglockner, z vrcholu pak lze spatřit i Dachstein, a především protilehlý lyžařský areál Sportgastein.

Aktuální report ze střediska čtěte ZDE!


Ankogel

Lyžařský areál pod Ankogelem je malý, ale vertikálně mohutný a s několika variantami centrální sjezdovky. Je to typický tajný tip – málokdo z turistů se sem vydá, protože oproti areálům v sousedství nemá dostatečné rozměry, ale kdo přeci jen neodolá, bude velmi mile překvapen. Jako jednodenní alternativa k Mölltalu či Heiligenblutu je Ankogel dokonalý. Na jeho úpatí leží klidné horské městečko Mallnitz, jehož pohledné centrum už na rozdíl od okolních vesnic vytváří atmosféru turistického letoviska – jsou tu restaurace, bary, kavárna či pekařství.

Aktuální report ze střediska čtěte ZDE!


Heiligenblut

Heiligenblut je s nadsázkou rakouský Zermatt – jen se zde do každého pohledu snaží místo Matterhornu vpašovat Grossglockner. Malebné středisko s velmi atraktivními výhledy a pestrým, vertikálně mohutným a středně náročným lyžařským areálem je rozložené na dvou mohutných vrcholech přesahujících dva a půl tisíce metrů. Terénního prostoru je víc než dost – co nevyplňují trasy značených sjezdovek, využijí freerideři.

Aktuální report ze střediska čtěte ZDE!