„Počkej, nevidím. Mám zamlžené brýle!“. Každý, kdo nosí dioptrické brýle, se s tímto nepříjemným jevem zejména v zimě setkává. Dioptrické brýle se zamlží vždy v nejnevhodnější okamžik – při vstupu do restaurace, apre-ski baru, při dosednutí do zahřáté kabinky, nebo prostě po náročném sjezdu. A co teprve při pádu! Sice nejsou zamlžené, ale plné sněhu - pokud je ovšem v tom prašanu vůbec najdete. Navíc očím samotným a nejbližšímu okolí očí hrozí při pádu nebezpečné úrazy v podobě poškození rohovky oka či dokonce průniku cizího tělesa do oka, což může způsobit i ztrátu zraku.

Ne každý „brejlovec“ snáší kontaktní čočky. Takže na svah s brýlemi prostě musí. Musí je „dostat“ pod lyžařské, což není vůbec jednoduché, ani pohodlné. Když svítí sluníčko, tak je nutné sbalit jednoduše dvoje. A ani lyžařské s vnitřními dioptrickými nejsou optimální – jakmile je sundáte, tak opět nevidíte. Takže je potřeba stejně mít v kapse ty „svoje“.

„Obtíže při sportu jsou právě jednou z hlavních příčin, proč se na nás lidé obracejí. Naštěstí máme dnes k dispozici bezpečné a spolehlivé zákroky, které nijak nesnižují odolnost oka a zajistí vysokou kvalitu vidění,“ upozorňuje na možnou cestu primářka Oční kliniky NeoVize v Brně, MUDr. Věra Kalandrová.

Pro „brýlaté“ sportovce nabízí moderní oční medicína optimální řešení v podobě laserového odstranění dioptrické vady. Zákrok, který je vysoce bezpečný a se zaručenými výsledky. Na Oční klinice NeoVize v Brně a na Oční klinice DuoVize v Praze nabízí moderní způsob léčby dioptrických vad femtosekundovým a excimerovým laserem - zákrok NeoLASIK HD, který je zárukou nejvyšší kvality zraku. „Podkladem pro práci laseru je digitální mapa oka zkonstruovaná na základě měření oka speciálním přístrojem, který měří optickou soustavu oka v několika stech bodech. Dokáže zachytit a popsat i drobné, ale zrakově velmi významné nepravidelnosti optického systému oka, které v průběhu zákroku pak laser také ošetřuje,“ vysvětluje primářka Kalandrová.

A co je pro sportovce u těchto metod nejdůležitější? Výkon je nebolestivý a rekonvalescence probíhá velmi rychle a k pravidelným sportovním aktivitám se vrací po krátké přestávce.

A ještě jedna informace sportovní nadšence určitě potěší. V letošním roce připravily Oční kliniky NeoVize a DuoVize zajímavé slevy, díky nímž jsou moderní metody odstranění dioptrických vad ještě přístupnější.

Více informací o zákrocích na www.neovize.cz a na www.duovize.cz. Více informací o akci na www.skivize.cz.