Filip Trejbal nenašel přemožitele ani v jednom ze dvou závodů FIS ve slalomu v rakouském Leogangu. První den zvítězil Filip v součtu obou kol s příjemným půlvteřinovým náskokem na druhého Rakušana Wolfganga Hoerla, který nedávno skončil osmý ve slalomu Světového poháru v Kitzbuehelu. „Jsem moc rád, podařilo se mi zajet dobrý jízdy a hned je to výsledku znát,“ hodnotil své vystoupení český slalomář, kterého v letošní sezoně dlouho sužovalo nachlazení. Skvělým výsledkem si zajistil výborné slalomové FIS body – 9.52.

Druhý den se českému reprezantantovi ve slalomu dařilo stejně a možná i lépe. Byl nejrychlejší v obou kolech, kdy obzvláště v tom prvním ukázal svým soupeřům záda – postupoval z prvního místa s náskokem přes půl vteřiny. Ve druhém kole Filip ještě přidal, v cíli se radoval z celkového vítězství s náskokem větším než jedna vteřina a ještě vylepšil své FIS body z předchozího dne na rovných 9.00.

„Máme opravdu dobrý pocit z těchto dvou závodů. Povedly se výsledky, ale hlavně Filip předvedl opravdu kvalitní jízdy. Všechno si spolu sedlo a je vidět, že to hned jde,“ zhodnotil úspěšné dva dny v Leogangu Filipův trenér Luděk Strejček.