Ráno se musí kontaktní čočky aplikovat čisté. Takže před odjezdem na hory je potřeba sbalit desinfekční roztoky a také nejlépe ještě jeden pár čoček navíc – co kdyby se poškodily nebo ztratily.

Při celodenním nošení v mrazu a často i větru mohou kontaktní čočky nepříjemně oko dráždit. Leckterý sportovec je překvapený, proč jej čočky tak „řežou“, když normálně je celý den snáší. Vysvětlení je jednoduché – při mrazu a větru rohovka oka ztíženě „dýchá“ a více osychá a proto ji kontaktní čočky, které dále v příjmu kyslíku brání, více dráždí. V běžných podmínkách kanceláře či domova stačí v takovém případě nakapat umělé slzy, v horším případě čočky vyjmout. Ale na svahu to tak jednoduše nejde. A pokud lyžujete ve výškách nad 3000 m n.m., tak se nesnášenlivost dále zvyšuje, neboť kyslíku ve vzduchu se zvyšující se nadmořskou výškou přirozeně také ubývá.A pak co s čočkami večer? Pokud máte oči podrážděné, čočky musí jít ven. Oči zklidnit. Jenže v baru je vydýcháno a nakouřeno… Navíc při nedodržení čistoty při aplikaci či vyjímání kontaktních čoček může velmi jednoduše dojít k zanesení infekce do oka a následnému zánětu oka. A takový zánět umí pěkně potrápit a zcela vyřadit z lyžování. Návštěva odborného očního lékaře někde v Itálii, Rakousku nebo Francii také není levná záležitost.

Avšak i pro vytrvalé „nosiče“ kontaktních čoček nabízí moderní oční medicína elegantní řešení. A to laserovou operaci očí. Už žádné balení roztoků, kontaktních čoček, už žádné obavy z infekcí či podráždění rohovky oka.

Laserový zákrok je vysoce bezpečný a se zaručenými výsledky. Na Oční klinice NeoVize v Brně a na Oční klinice DuoVize v Praze nabízí moderní způsob léčby dioptrických vad femtosekundovým a excimerovým laserem - zákrok NeoLASIK HD, který je zárukou nejvyšší kvality zraku.

A co je pro sportovce u těchto metod nejdůležitější? Výkon je nebolestivý, rekonvalescence probíhá velmi rychle a k pravidelným sportovním aktivitám se vrací po krátké přestávce.

A ještě jedna informace sportovní nadšence určitě potěší. V letošním roce připravily Oční kliniky NeoVize a DuoVize zajímavé slevy, díky nimž jsou moderní metody odstranění dioptrických vad ještě přístupnější.


Více informací o zákrocích na www.neovize.cz a na www.duovize.cz. Více informací o akci na www.skivize.cz.