Teplota

Důležitá, ale ne absolutně. Na dostatečně silné vrstvě dobrého firnu s nočním vyjasněním a ideálně při severní expozici najdeme kvalitní podmínky i při plusových teplotách.

Vlhkost

Skoro nejdůležitější parametr. Noční vyjasnění znamená nízkou vlhkost vzduchu, který tu z rozbředlého sněhu doslova „vytáhne“. Firn ztvrdne do známého ranního betonu. Jakmile se usadí široká oblast vysokého tlaku s bezmračným počasím, nastávají ty pravé firnové orgie. Jestliže je ale noc zamračená a teploty nad nulou, bude sníh ráno měkký.

Slunce

Vedle tepla a vlhkosti nepřítel číslo tři. Severní expozice a stín dělají divy. Od konce března už v našich podmínkách poskytují dopolední kvalitu jižní svahy jen v nejvyšších výškách. Naopak lesem odstíněný kus sjezdovky může být relativně pevný i odpoledne, kdy na slunci všechno skoro teče. Nejméně výhodný je jihovýchod, chytající slunce od brzkého rána, nejlepší je orientace k západu, kam dopolední slunce přímo nedosáhne.

Místní podmínky

Vyplácí se proto jezdit tam, kde mám jarní podmínky ověřené. Roli hraje mikroklima, ve větších střediscích lze sjezdovky objíždět podle postupu slunce.

Timing

„Makrotiming“ znamená vyjet na ty správné dny podle předpovědi. Naopak „mikro“ je vlastně časový snímek dne. Jarní lyžování není nic pro spáče. Volte střediska, která začínají už v 8 hodin. Kdo spustí vleky až v 9, připravuje vás o nejcennější hodinu – a to je na jaře zatracený rozdíl!
Při ježdění od osmi bohatě stačí dopoledne. Odpoledne máte na cestu domů, na běžky nebo na après-ski.

Ceny

Jedna z nejpříjemnějších věcí. Zejména letos by už od konce března po Velikonocích měly jít ceny razantně dolů, možná i znatelně pod ty oficiální ve vedlejší sezóně.

Sníh

Firn je starý metamorfovaný sníh, s rozbitou strukturou původních krystalů, a tedy zhutněný. Díky tomu má vysokou tzv. pevnost ve střihu. Lyži na hraně tak trvá dlouho, než se v oblouku „utrhne“. Když vrchní vrstva firnu na slunci lehce nataje, vzniká onen bezkonkurenčně vodivý sníh, na němž dokážeme ty nejlepší oblouky svého života. Ne nadarmo mu Američané s milou ironií říkají „hero snow“, sníh vytvářející lyžařské hrdiny. Ta nejlepší hodinka, podle okolností obvykle u nás mezi 9. a 11. dopolední, je tím, kvůli čemu se i jediný jarní den – vlastně půlden – vyplatí. Ještě lepší je to přirozeně na ledovcích, kde působí chladicí efekt ledu a odtávání zpomaluje, takže firn zůstává pěkně vodivým třeba až do časného odpoledne. Tam ale bývá duben obdobím s ještě převážně zimním sněhem a naše typicky jarní podmínky jsou tam posunuté do května. V nižších polohách zase máme směs firnu a starého sněhu technického. To je velmi odolná a kvalitní hmota, jež může na výhodných svazích obstát až do konce dubna.
Samostatnou kapitolou je firnový freeride mimo sjezdovky, samozřejmě silně závislý na stavu sněhu a lokalitě.

Lyže

Když je ráno zmrzlo, nepodceňte broušení. Na samém konci zimy při hodně špinavém sněhu potřebujete buďto dokonale stažený a vykartáčovaný vosk nebo raději žádný: na jeho vrstvu se ráda chytá mastná špína ze sněhu. Když už se to stane, nesmývejte skluznici – přinejmenším u drahých lyží – benzínem nebo chemickými čistidly. Nanejvýš speciální smývač, případně použijte slupky z vymačkaných citrusových plodů. Správné je samozřejmě čištění stažením čerstvě zažehleného měkkého vosku.
Lyže nestavějte na delší dobu skluznicemi na slunce. Použitý polyetylén „žije svůj vnitřní život“ a slunce plastům nedělá dobře.
Kdy jindy než na jaře nastává čas konečně vyzkoušet širší allmountainy, do nichž se vám na tvrdé zimní pistě pořád nechtělo? V rozježděném firnu oceníte každý půlcentimetr šířky „navíc“.

Prostor

Kromě výjimečně vydařeného víkendu se na našich sjezdovkách určitě nesetkáte s větším množstvím lidí. Tím spíše, že Velikonoce jsou letos tak brzy. Nad tím, jak dostat lyžaře na jarní sníh, si nepříliš úspěšně lámou hlavu v celém světě. Tím lépe pro ty, kdo vědí, kdy si tuhle kvalitu dopřát.

Lyžování

Můžete samozřejmě namítnout, že sice i v Česku bez lidí, ale pořád jenom na pár kilometrech tratí. Zkuste se ale na toto klasické téma podívat trochu jinak. Lyžař ocitnuvší se v alpském megastředisku se stovkami kilometrů tratí je jako děcko v paláci hraček. Ještě támhle, taky tam, tady je to prý výborné, a ještě jsme nejeli tuhle…
Toto všechno většina náročných lyžařů v zimě už absolvovala. Nyní na jaře jsme tedy vlastně nasycení a od kvantity – objezdit toho co nejvíc – můžeme přejít ke kvalitě: všímat si, jak vlastně jedeme. Navíc jsme rozježdění a lyžování „máme v nohách“.
Pojměte tedy své jarní lyžování tak trochu jako závodníci. Ti také netrénují na stovkách sjezdovek – většinou znají těch pár, kde do úmoru najíždějí své branky. (Jen se zeptejte svahů na tuxské Gefrorene Wand…). Na těch pár tuzemských kilometrech nehltejte, nýbrž myslete na svou techniku a na to, aby váš oblouk byl co nejlepší.
A když si pak v poledne s pocitem dobře odlyžovaných tří hodin (stylem poctivě nahoru-dolů je to klidně víc, než v sezóně zvládnete za celý den, a bez neustálého ohlížení se na spolusjíždějící davy) líně dřepnete někam na slunce, nepřijdete ani o pohodičku a dolce farniente. Umocněnou třeba i vědomím, že nepovezete lyže obalené sněhem a domů pojedete po suché silnici.
Mé slovo na závěr tedy zní: když dobře vyjde počasí, může být závěr sezóny i na našich horách tím nejlepším obdobím.