Prestižní série sdružuje několik závodů po celém světě. Jezdí se samozřejmě hlavně v Evropě, nejvíce v kolébce evropského telemarku, tedy Německu. Ale závody Freeheler X World Masters Tour najdete i v Rakousku, Francii a Norsku. Výjimkou nejsou ale ani závody ve Spojených státech. A teď přijde to hlavní a zároveň nejpodivnější. Finále telemarkového poháru se jede na písku!

Brýle, rukavice a čepici nechte doma

Už jste někdy slyšeli pojem Monte Kaolino? Obrovská, uměle vytvořená hora písku, s „lanovkou“ a skvělými podmínkami pro všechny nedočkavce, kterým jejich lyže a snowboardy nedají spát ani v létě.
Tedy ideální plán na víkend. Vezměte doma staré lyže, kraťasy, plavky a spacák, a víc v podstatě nepotřebujete. Spát budete přímo v „lyžařském areálu“, kde je k dispozici plně vybavený kemp a až vás přestane bavit lyžování, prostě si na dojezdu zujete boty, pořádně se rozeběhnete a rozpálené tělo zchladíte v bazénu o několik kroků dále. Tedy co víc si přát.


Letošní finále

Letos je světová série v telecrossu zpestřena tím, že na písku se pojede dokonce její finále. Budete tak mít možnost zhlédnout ty nejlepší z nejlepších, kteří se telemarkem po celém světě zabývají. Stačí dojet jen kousek za Rozvadov, do malého městečka Hirschau, kde Monte Kaolino najdete. Pokud vás tedy zajímá telemark, nebo nemáte o víkendu co dělat a už vás trochu svrbí chodidla a budíte se ze snu objímajíc své fišerky místo přítelkyně, otevřete svůj diář a pište. Freeheeler X World Masters Tour Finale, 10.–12. 8. 2012, Monte Kaolino. Těším se na vás u bazénu, na skvělých večerních party spojených s grilováním a výborným mnichovským pivem, ale samozřejmě taky na kopci!


Jak, kde, kudy a kam

Jak vypadá telecross na písku a Monte Kaolino vůbec si můžete pustit třeba zde:


Kde to je najdete kupříkladu zde www.montekaolino.eu

A kudy se tam jede, vám jistě rád poradí strejda gůgl, nebo vaše Máňa, Mirek, nebo jak té své navigaci v autě přezdíváte. :-)