„Nově nabízíme denní, vícedenní a sezónní rodinné jízdenky. Ty jsou určeny rodinám s libovolným počtem dětí do 14 let. Cena je přitom stanovena ve výši dvou dospělých celodenních jízdenek. Čtyřčlenná rodina tak letos zaplatí za celodenní lyžování 980 korun, zatímco loni to bylo 1640 korun, tedy o dvě třetiny více. Navíc neomezujeme počet dětí a tuto novou jízdenku mohou využít libovolně velké rodiny. Podobné slevy platí i pro další rodinné jízdenky,“ sdělil  Vladimír Kasík, jednatel společnosti Sport Service spol. s r.o., která špičácký areál vlastní. „Rodinám nabízíme v letošní zimní sezoně nejnižší ceny ze všech špičkových lyžařských středisek v Česku, které mají v prestižním hodnocení vybavenosti a služeb nejvyšší možný počet pěti hvězdiček. Nabídka je svou svou nízkou cenou ojedinělá i v porovnání s přilehlými šumavskými  středisky v Německu ,“ doplnil Kasík.
  
Více informací o cenách naleznete ZDE.

Špičácký areál letos nakoupil dvě nové, vysoce výkonné sněžné věže, které budou zasněžovat nejzatíženější úseky nejfrekventovanější sjezdovek číslo 2 a 1. „Věže mají větší výkon než  předešlá zasněžovací zařízení a umožňují vyrábět technický sníh za vyšších teplot. Díky tomu se nám podaří při příznivém počasí udržovat nejvíce zatížené úseky sjezdovek ve výborném stavu,“ konstatoval Kasík. Pravidelné investice do infrastruktury z předchozích let umožňují v celém areálu zasněžovat až 80 procent z celkové délky 8,4 kilometrů sjezdovek.

Areál výrazně rozšíří služby také pro vyznavače snowboardingu a freestylové lyžaře. Sport Service totiž zakoupil speciální rolbu na tvorbu snowparků. „Rolba umožňuje vytváření speciálních terénních překážek, známých ze špičkových alpských areálů a zlepší naši nabídku pro adrenalinové lyžaře a pro snowboardisty,“ sdělil Kasík. Další novinkou letošního roku je pak rozšíření lyžařské školy, kterou bude Sport Service provozovat nejen na Špičáku, ale i na sjezdovce Nad nádražím v Železné Rudě.

Další novinky:

- lyžaři budou moci využívat zdarma parkoviště Kaskády s kapacitou 300 osobních aut a 50 autobusů míst. Nejbližší parkoviště od sjezdovek u hotelu Sirotek je zcela přebudováno a nabízí 90 míst.
- lyžařský areál se stane letos dostupnější, od prosince totiž bude jezdit ski bus, který propojí celé železnorudské údolí. Zastávka pro Ski areál Špičák bude u hotelu Sirotek, odkud lyžaři pohodlně dojdou nebo sjedou přímo k nástupu na lanovou dráhu.
- u dojezdu sjezdovek bude letos nově umístěna kamera, která bude nabízet obrázky z areálu Špičák pro pořad Panorama na ČT2.
- pravidelné informace o stavu sjezdovek bude zaregistrovaným zájemcům zasílat personál areálu denně na mail po celou zimní sezonu
- u dojezdu sjezdovky č. 2 a na vrcholu Špičáku jsou dva nové  kiosky s občerstvením
- nově je  zřízeno testovací centrum lyží K2, kde je 45 párů aktuálně nejšpičkovějších modelů carvingových, freestylových a freeridových lyží

Plány a investice:

Byla dokončena ekologická studie celého Ski areálu, na jejímž základě lze plánovat další rozvoj  a investice – je to stěžejní dokument, který pomůže snazší komunikaci se Správou NP a CHKO Šumava Do konce roku 2012 chce Sport Service investovat do areálu zhruba 120 milionů Kč. Nejprve bude dokončeno zasněžování areálu za 12 milionů Kč, plány počítají s novou lanovkou z parkoviště Kaskády do poloviny špičáckého svahu (investice 45 mil. Kč) a s rekonstrukcí chaty Blaženka na víceúčelový objekt s  restaurací, kde by v podzemí byly garáže pro rolby a skútry (investice 45 mil. Kč).
Výhledově pak firma hodlá investovat dalších zhruba 105 milionů Kč, například do stavby nových parkovišť, další lanové dráhy, sjezdovek a snowparku. Záměrem je v roce 2010 postavit rozhlednu na vrcholu Špičáku. V areálu je také plánována výstavba   multifunkčního objektu (na místě budovy staré poháněcí stanice kotvového vleku), kde by mělo být k dispozici další ubytování, nové pokladny, bufet, učebna, servis, úschovny a hlavně moderní infokancelář pro všechny návštěvníky Skiareálu.