Mill má dva základní pilíře – kvalita a česká produkce. Jako jedna z mála značek šije Mill všechny své výrobky výhradně v České republice. „Jedině tak můžeme kontrolovat kvalitu provedení každého produktu už při výrobě, protože sledujeme proces od návrhu až po předání zákazníkovi. A také jsme si jistí, že naše švadleny dostanou za práci zaplaceno a mají pauzu na oběd, to by nám v Číně nebo Vietnamu opravdu nikdo nezaručil. Pro nás je totiž důležitý i ten sociální aspekt naší práce,“ vysvětluje Pavel Mlýnek, zakladatel značky Mill.

Hlavní část sortimentu Mill tvoří oblečení pro zimní sporty, outdoorové bundy a kalhoty. Ty jsou bez výjimky vyrobeny z Gelanotsu, patentované laminované membrány, která zaručuje téměř absolutní nepromokavost a velkou paropropustnost. Její kvality oceňuje i americká armáda, která ze stejného materiálu šije uniformy pro své jednotky. „Už naše základní řada je tak kvalitní, že se vyrovná nejvyšším řadám oblečení předních sportovních značek. Věřím, že jakmile někdo zkusí naše bundy z Gelanotsu nebo polypropylenové funkční prádlo, už pro něj není cesty zpět k méně kvalitnímu,“ dodává k výhodám oblečení Mill Pavel Mlýnek.

Součástí sortimentu značky je i funkční prádlo z polypropylenu a merino vlny, které je oproti standardnímu polyesteru méně nasákavé a přitom skvěle odvádí vodu a netrpí neduhem běžného funkčního prádla – nevstřebává do sebe pachy a nemusíte ho proto prát hned po prvním použití. Mill neopomíjí ani sportovní mikiny, čepice a podkolenky z funkčních materiálů.

Nesmíme opomenout, že Mill nabízí na své zboží doživotní záruku.

Více na www.mill.cz