Nové vázání pro stoupání

Totožná vázání s označením Salomon Guardian a Atomic Tracker (dodávat se bude i pod značkou Scott, pozn. red.) sledují současný trend freeridingu, návratu k přírodě a obecné téma outdoor.
Vázání je poměrně nízké, pro kvalitní přenos impulsů na lyže, vyznačuje se jednoduchým přepínačem mezi režimy sjezd a chůze, který můžete jednoduše a bez námahy ovládat hůlkou. Rozsah vypínacích sil je v rozsahu DIN 7–16, což jistě uspokojí širokou skupinu uživatelů.
Názor poroty ISPO AWARDS: „Vybrali jsme si Guardian a Tracker hlavně z důvodu lepšího přepínacího mechanismu, který umožňuje snadnou změnu pozice vázání pro výstup a sjezd, aniž by bylo nutné sundávat lyže.“

Názor redakce:

Stoupací vázání zažívají v současnosti boom. A rozhodně se nejedná jen o módní záležitost. Vázání, které má všechny vlastnosti pro plnohodnotné lyžování na tvrdé sjezdovce a na němž zároveň můžete odejít daleko od sjezdovek, když už vás lyžování v přeplněném areálu přestalo bavit, je pro mnoho lyžařů praktickou volbou. Předpokládáme, že velmi brzy vystavíme vázání náročnému redakčnímu testu – a samozřejmě budeme referovat.


Lyže Nordica Transfire 78 Ti EVO CT

Univerzální lyže s intuitivním profilem a vykrojením, které umožňuje efektivní a snadný přenos sil při zatáčení. To jsou superlativy, které výrobce pěje na svůj nový model Transfire 78 Ti EVO CT.
Lyže jsou postaveny na principu nového profilu Transfire, který kombinuje Early Rise Rocker technologii s mírně zvednutou patou, umožňující lepší a snazší ukončení oblouku. Tomu všemu napomáhají takzvané zóny přenosu, které by měly umožnit lepší přenos sil a zlepšit dokonce stabilitu lyžaře v průběhu oblouku.

Názor redakce:

Lyže je nejlepší vyzkoušet na vlastní kůži. Naštěstí tu možnost mám, a tak se nemusím řídit jen tím, co praví výrobce. Nevím, jak na mě zapůsobily zóny přenosu sil, či technologie Early Rise Rocker. Faktem ale zůstává, že Nordiky mě opět nezklamaly a model s velmi univerzálními 78 milimetry pod botou se stal jedním z mých oblíbených.


Lyžařské boty Lange XT 130

Jedna z vícera bot, které hýbou současným trhem. Výkonná univerzální lyžařská bota, která si udržuje všechny podstatné vlastnosti pro sjezd, a přitom v ní můžete i chodit. Tradiční technologii výkonných bot Lange je nově spojena s patentovaným systémem V–Lock, který botu přepíná do režimu chůze. XT 130 má tak v sobě geneticky zakódován přesný přenos sil, vysoký flex index, to vše v kombinaci s chodícím mechanismem, který je zkonstruován tak, aby tyto vlastnosti neovlivnil.

Názor redakce:

Trendy bota, ze které ale na první pohled čiší zaměření na razantní a rychlou jízdu ve freeridu i na pistě. Systém přepínání na chůzi je opravdu šikovně zkonstruován, byť hlavní zaměření tohoto modelu bude vždy sjíždění. Ideální budou pro nástupy do freeridů vzdálených kolem půl hodiny od sjezdovek.


Bunda Bergans of Norway Osen Down Wool Jacket

Teplá bunda, navíc lehká a větruodolná, v sobě kombinuje dva materiály – vlnu a prachové peří. Jako vnější textilie chránící prachové peří je použit materiál pertex. Kombinace těchto materiálů vytváří velmi pohodlnou bundu, vydařenou nejen designově a střihově, ale i funkčně. Zatímco peří zaručí vysoký teplotní komfort hlavně v oblasti hlavy díky nastavitelné kapuci, pertex odolnost větru a vlna zase dobré termoregulační schopnosti.

Názor redakce:

Není to typický produkt, který by se v našich podmínkách prodával ve velkém. Ale desítkami let v horách prověřená kvalita vlny i peří ho staví mezi premianty šatníku. Navíc je ta bunda opravdu krásná. Co říkáte?


Rukavice Ortovox (SW) Freeride

Teplé a pohodlné freeridové rukavice od legendy outdoorového lyžování, firmy Ortovox. Rukavice jsou zatepleny švýcarskou ovčí vlnou, vlna, tentokrát merino, zaručuje i příjemný pocit na dotek uvnitř. Vnější nepropustnost a odolnost vůči větru zaručuje membrána Toray Dermizax EV v kombinaci s jemnou kůží v oblasti dlaně. Rukavice se dodávají v několika barevných kombinacích. Dlaň, potažená vždy bílou kůží, zůstává stejná, zbytek rukavice je vždy proveden v barvách jasných odstínů.

Názor redakce:

Kůže je nejtradičnější, spolehlivý materiál. V oblasti dlaně, kde dochází k největšímu namáhání i nejčastějšímu kontaktu s vodou, je kůže zárukou dlouhé životnosti, navíc je prostě příjemná.


Tyto produkty byly představeny v časopisu SNOW 68.