Minulý rok byly závody zrušeny kvůli nedostatku sněhu a teplotám kolem šesti stupňů Celsia. Letos je sněhu naopak až moc, nově napadaných 40 cm musí organizátoři ze závodní sjezdovky uklidit. Na startu nebudou chybět vítězové z minulé sezóny – Marlies Schildová a Jean-Baptiste Grange. Mezi ženami se ale neukáže Lindsey Vonnová, která se rozhodla odpočívat doma a připravovat se na slalom v Aspenu.

Opět budeme sledovat početnou skupinu českých a slovenských závodníků.

Premiérově se v této sezóně představí Filip Trejbal, Šárka Záhrobská a Martina Dubovská. Český mužský tým trénoval ještě minulý týden na Kaunertalu, od úterý jsou už všichni v Levi.

Kryštof Krýzl – v Söldenu mu postup do druhého kola obřího slalomu utekl o pouhé 4 setiny sekundy. To měl ale startovní číslo 46 a v nedělním slalomu bude startovat nejspíš s číslem 30. V minulé sezóně bylo jeho maximem ve Světovém poháru 12. místo v Záhřebu. Velmi cenné je i vítězství na rakouském mistrovství, kde porazil dvojnásobného mistra světa Maria Matta a další výborné slalomáře.

Filip Trejbal – během letní přípravy odešel z rodinných důvodů trenér Luděk Strejček (šéfuje nyní Ski Academy ve Špindlerově Mlýně) a nahradil jej úspěšný trenér od Šárky Záhrobské Miloš Machytka. Filip už má vyléčené koleno a tak mu nic nebrání se opět posunout mezi nejlepší třicítku Světového poháru. Podobně jako Kryštof Krýzl si v závěru sezóny udělal radost na rakouském mistrovství, kde skončil třetí.

Ondřej Bank – v Söldenu prakticky bez tréninku a velkého soustředění skončil 37. a byl docela spokojený. K tomu jistě přispěla radost z narození syna Alberta – i my gratulujeme. Ondrovi udělala radost i nedávná pozvánka na předvánoční Alpine Ski Rockfest v Itálii, kam jsou zváni jen nejlepší závodníci světa. Podobně jako v Söldenu by měl Ondřej v Levi ve slalomu nastupovat kousek za nasazenou třicítkou, neboť měl kvůli zranění pozastavené body.

Šárka Záhrobská – po výpadku v tréninku kvůli operaci je zázračně brzy zpátky. Šárka už dávno ví, že v životě jsou důležitější věci než lyžování, ale i v této sezóně se pokusí navázat na své dřívější skvělé výsledky. Její nový trenér Klaus Mayerhofer je s tréninkem spokojený a pomoci k návratu na výsluní by jí měl i zkušený „alchymista“ servisman Gerald Stocker. Naposledy byla v Levi Šárka sedmá.

Martina Dubovská – v současnosti naše druhá nejlepší slalomářka už startovala ve dvou slalomových závodech Světového poháru, ale v Levi ještě nebyla. Na konci minulé sezóny vyhrála mistrovství Polska a i díky tomu patří do Světové stovky.

A Slováci?

Adam Žampa – prvních 29 bodů ve Světovém poháru z obřího slalomu ze Söldenu (9. místo) potvrzuje, že je na sezónu velmi dobře připraven a brzy může přidat i body ze slalomu. Ve slalomových závodech na Novém Zélandu si sjel 6 FIS bodů, proto by měl startovat kousek za nejlepší třicítkou. Adama čeká dvoutýdenní severská štace, neboť se po závodech přesouvá do Švédska a poté zpátky do Levi. Cestovat bude svým pomalovaným vozem – prý jej v létě s kamarádem malovali dva týdny. Pokud Adam zaboduje, mohl by do Světového poháru naskočit i jeho bratr Andreas, též velký lyžařský talent.

Veronika Velez Zuzulová – čtvrtá nejlepší slalomářka minulé sezóny a největší hvězda slovenského lyžování patří mezi nasazené závodnice v první sedmičce. Ve své kariéře byla ve Světovém poháru už třináctkrát na stupních vítězek a nyní doufá v první vítezství.

Barbora Lukáčová – dle FIS bodů by měla být druhou Slovenkou na startu závodu. A bude to pro ni čtvrtá zkušenost se Světovým pohárem.

text: Ondřej Krátoška, Eurosport
Výsledky slalomu mužů Levi 11. 11. 2012:

1. místo - Andre Myhrer

2. místo - Marcel Hirscher

3. místo - Jens ByggmarkVýsledky tipovací soutěže ke slalomu mužů:

1. místo - Jakub Jurák

(tip - 1. Andre Myhrer, 2. Marcel Hirscher, 3. Jens Byggmark)

2. místo - Lubor Vrabec

(tip - 1. Andre Myhrer, 2. Marcel Hirscher, 3. Jens Byggmark)

3. místo - Pavlína Schrottenbaumová

(tip - 1. Andre Myhrer, 2. Marcel Hirscher, 3. Jens Byggmark)

Výsledky slalomu žen Levi 10. 11. 2012:

1. místo - Maria Höfl-Riesch

2. místo - Tanja Poutiainen

3. místo - Mikaela ShiffrinVýsledky tipovací soutěže ke slalomu žen:

1. místo - Robert Jeszenics

(tip - 1. Maria Höfl-Riesch, 2. Tanja Poutiainen, 3. Mikaela Shiffrin)

2. místo - Šárka Haisová

(tip - 1. Maria Höfl-Riesch, 2. Tanja Poutiainen, 3. Mikaela Shiffrin)

3. místo - Miroslav Kováčik

(tip - 1. Maria Höfl-Riesch, 2. Tanja Poutiainen, 3. Veronika Zezulová - celkem 7 soutěžících tipovalo správně 1. a 2. místo, ale 3. místo tipovali špatně, mezi nimi tedy rozhodl čas odeslání tipů do soutěže)


Výhercům gratulujeme, ohledně předání výhry je budeme kontaktovat emailem. Všem ostatním soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se na další soutěže s Eurosportem a Světovým pohárem v alpském lyžování.