Zraky všech spočinou na ženskou hvězdu první velikosti Lindsey Vonnovou, která si pozornosti médií užívá od začátku sezony, kdy projevila zájem startovat v mužském sjezdu v Lake Louise. Její snahu však zhatil odmítavý výrok FIS a tudíž se Američanka objeví „pouze“ v ženských závodech. Vonnová však prodělala v uplynulých týdnech silné virové onemocnění, díky kterému musela být hospitalizována. Uvidíme, jak se toto tréninkové manko projeví o víkendu v Aspenu na její fyzické připravenosti.
Mezi závodnicemi nebude chybět ani Šárka Záhrobská, která dosáhla na první body v Levi. Tamní slalom dokončila na skvělém 13. místě. Její forma je tedy příslibem pro další závody. I Veronika Zuzulová, které v Levi jen těsně utekly stupně vítězů, bude mezi startujícími.

Muži svedou v Lake Louise boje o body do SP ve sjezdu a Super G. Dobře známým faktem je, že evropští lyžaři se jen těžko sžívají s odlišným typem sněhu, který je na severoamerickém kontinentu běžný. Společně se sjezdem, Super G a obřím slalomem v Beaver Creek o týden později čeká závodníky náročná kanadskoamerická porce závodů.

Z českých lyžařů by v rychlostních disciplínách neměl chybět Ondra Bank, který se po vydařeném soustředění v Jižní Americe (až na zlomenou čelist) cítí v dobré sjezdařské pohodě. Ondru doplní v technických disciplínách Filip Trejbal a Kryštof Krýzl, který v těchto dnech bojuje v Levi v Evropském poháru.
Podobně na tom je i Slovák Adam Žampa. Tento nadějný závodník má na co navazovat. Vždyť jeho senzační 9. místo v Söldenu bylo nejlepším historickým umístěním slovenského lyžaře. My doufejme, že nezůstane sám a brzy ho doplní i některý z českých reprezentantů.

Všechny závody včetně magazínů Ski Girls Diary a Ski Pass můžete sledovat živě na Eurosportu a to od 24. 11. vždy ve večerních časech.

Text: Dominik Kárník, komentátor Eurosportu


Soutěž ke slalomu ženy byla ukončena. Děkujeme všem soutěžícím za účast.


Výsledky sjezdu mužů Lake Louis 24. 11. 2012:

1. místo - Svindal Aksel Lund

2. místo - Franz Max

3. místo - Sullivan Marco a Kroell Klaus

Výsledky tipovací soutěže ke slalomu mužů:

1. místo - Marie Juráková

(tip - 1. Svindal Aksel Lund, 2. Defago Didier, 3. Kroell Klaus)

2. místo - Radovan Žabčík

(tip - 1. Svindal Aksel Lund, 2. Georg Streitberger, 3. Kroell Klaus)

3. místo - Radim Špaček

(tip - 1. Svindal Aksel Lund, 2. Defago Didier, 3. Kroell Klaus)

Druhé místo neuhodl nikdo, proto rozhodlo správné určení prvního a třetího místa. Mezi šesti shodnými odpověďmi rozhodl rychlejší čas odeslání odpovědi.


Výsledky slalomu žen Levi 10. 11. 2012:

1. místo - Kathrin Zettelová

2. místo - Marlies Schildová

3. místo - Tina Mazeová

Výsledky tipovací soutěže ke slalomu žen:

1. místo - Petra Tichá

(tip - 1. Kathrin Zettelová, 2. Marlies Schildová, 3. Tina Mazeová)

2. místo - David Foltýn

(tip - 1. Kathrin Zettelová, 2. Marlies Schildová, 3. Tina Mazeová)

3. místo - Tomas Denemark

(tip - 1. Kathrin Zettelová, 2. Marlies Schildová, 3. Tina Mazeová)

Správné pořadí uhodlo celkem 13 soutěžících, proto o vítězích rozhodl rychlejší čas odeslání odpovědi.


Výhercům gratulujeme, ohledně předání výhry je budeme kontaktovat emailem. Všem ostatním soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se na další soutěže s Eurosportem a Světovým pohárem v alpském lyžování.