Ale k obsahu. Pod kůži (i kombinézu) tentokrát nahlédneme další české nadějné lyžařce a krasavici – Kateřině Pauláthové.
Z materiálových příspěvků pak vystupuje přinejmenším rozsahem World Ski Test – jediný test, kde se lyže testují kamuflované a kde každá jednotlivá testérská známka je zveřejněna. Sotva najdete transparentnější a tedy důvěryhodnější test.
Mimořádná je také nabídka produktových tipů, kterých je v časopise bezmála 150. Zaměřují se především na to, co dát svým bližním spolulyžařům pod stromeček, ale představují třeba i nejnovější trendy a jednotlivé kousky z oblasti funkčního sportovního prádla.
A jelikož už přišla skutečná zima, ve SNOW 72 najde i všezahrnující blok příspěvků co dělat pro to, abyste si uchovali tepelný komfort. I ten je doplněn množství konkrétních tipů nejen pro zimomřivé. To jsme kousek za první polovinou časopisu.
Z té druhé tedy jen heslovitě: Lyžování na soptící Etně, v Řecku, Francii, Německu, Rakousku, Slovensku, Jižním Tyrolsku a samozřejmě v Česku…

Krásný začátek lyžařské sezóny 2012/13 s novým SNOW 72!SNOW 72 vychází 6. prosince 2012
164 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty nejpozději do tří pracovních dnů po datu vydání.


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivé vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Prolistujte si časopis v elektronické podobě!

Pár tipů z obsahu:

Kateřina Pauláthová - nezbedné káčátko

Potkat se s Kateřinou nebylo vůbec jednoduché. Tato mladá sympatická dáma je vytížena tréninky, cestováním i povinnostmi vůči sponzorům a volného času jí moc nezbývá.
Veterán Raich vítězem Světového poháru?

Benjamin Raich nikdy nebyl mužem rozmáchlých gest a velkohubých slibů. Závodník, pro potřeby lyžařského šoubyznysu až příliš klidný a introvertní, nasbíral za 16 let v Poháru úctyhodné množství úspěchů plus tituly na OH a MS. Nezdařily se mu snad jen dvě věci.
Mladé krásky na alpských svazích

V Česku roste silná generace sjezdařek
Jsou mladé, krásné, dravé, milují rychlost, adrenalin a nemají strach. Tak se dá výstižně popsat šestice českých sjezdařek, kterými se pyšní česká reprezentace. A velmi pravděpodobně o nich v budoucnosti ještě hodně uslyšíme. A o které slečny že se jedná? Dobře si zapamatujte tato jména: Kateřina Pauláthová (19 let), Martina Dubovská (20), Andrea Zemanová (19), Valentina Volopichová (19), Gabriela Capová (19) a Kateřina Kotrlová (18).
Důmyslně zkonstruovaný orloj

Propadne-li někdo sjezdovému lyžování, pak je to navěky, a pokud chceme dělat něco věčně, nejen že na to musíme mít energii, kterou jsme společně „šetřili“ v minulém čísle, ale měli bychom také šetřit náš pohybový aparát, aby se nám nesesypal jako domeček z karet.
WORLD SKI TEST

Jedenáctý ročník největšího a pravděpodobně i nejobjektiv­nějšího testu lyží se uskutečnil na jaře 2012 v rakouském středisku Wilder Kaiser – Brixental. Na postu ředitele tradičně s Franzem Klammerem, který dohlížel kromě běžných testérů i na práci lyžařů zvučných jmen, jako jsou Mitja Valencic, Hannes Reichelt nebo Andrea Fischbacher.


Zebou vás nohy?

Koncem minuLé sezony jsme ve dvou článcích probrali hlavní chyby a zádrhely při výběru a koupi bot. Asi se přitom shodneme, že vedle obav z bot nepadnoucích a tlačících je druhým zdrojem obav a nepříjemných pocitů tepelné nepohodlí. Lidsky řečeno, když při lyžování trávíme většinu dne na sněhu v mrazu, mnohé z nás zebou nohy.
1. vrstva funkčního oblečení - neodvádějme pot dál od těla!

Když čtete nadpis tohoto článku, možná si říkáte, že jsem se pomátl. Vždyť mezi hlavní slogany moderního funkčního oblečení transportujícího vlhkost patří zpravidla jedno zásadní heslo, které zní: „odvádí pot rychle od těla.“ Co by se stalo, kdyby toto heslo bylo 100% pravdivé?
Optická šálení - cirkumzenitální oblouk

Duha vzhůru nohama? V zimě? A k tomu ještě kdesi vysoko na obloze? Trochu dost důvodů pro to, abychom si řekli, že tady něco neladí… Duha přece vzniká na kapičkách vody a ty jsou při teplotách pod nulou ve vzduchu skutečně nedostatkovým zbožím!
Etna - královna Sicílie

„Slyšela jsem dobře? Chcete, abychom jeli lyžovat na Sicílii?“ Byla jsem na Sicílii několikrát v životě, ale nikdy hrozivá sopka Etna neprobudila můj zájem o lyžování. Byla jsem zmatena myšlenkou, že jsem možná přehlédla něco, co jsem měla před nosem celou tu dobu. Že opustím pacifický severozápad s prašanem kvůli na sníh chudému středozemí.
Photographers on the road - Stéphane Godin

Narodil jsem se roku 1971 ve Francii a své dětství trávil v přírodě. Ve škole jsem rád pozoroval krajinu skrz okno. Je celkem přirozené, že jsem se rozhodl objevovat svět hledáčkem fotoaparátu, a není divu, že se tato činnost stala mou profesí.
Tichá střediska na střeše Vysokých Taur

Jedny z nejvýše položených rakouských lyžařských středisek – Heiligenblut, Mölltal a Ankogel – mají kromě vysokohorského ducha, dlouhé sezóny a skipasu společný i božský klid. Terény sice nejsou rozsáhlé a neobejdete se zcela bez dojíždění, zato se dosyta nabažíte příjemně červených a poloprázdných sjezdovek.
Hohenbogen - hodně sjezdovek na jednom kopci

Hohenbogen je tisícimetrový zalesněný vrchol na bavorské straně Šumavy, jehož severovýchodní svah křižuje poměrně hustá síť sjezdovek s příjemně červeným sklonem, zmírňujícím se od mezistanice až na odpočinkovou modrou. Obsluhuje je jediná pomalá dvousedačka, která prostorné tratě příliš zaplnit ani nedokáže. Celý kopec je osvětlen i pro večerní lyžování.
Jak nás kontrolují

Každý normální člověk, který provozuje nějakou činnost spojenou s prodejem zboží nebo služeb, se snaží zamezit podvůdkům a zlodějnám. Ve vlaku proto chodí průvodčí, v autobuse se o totéž stará řidič nebo revizor a v prodejnách jsou pokladny. Samozřejmě, že pokladny a kontrola jízdného je i mezi podnikateli v horském byznysu hodně frekventované téma. A ožehavé. Nedovedete si představit, na co všechno člověk nepřijde, aby provozovatele nějak ožulil.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 72!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.