Pro nadcházející sezónu jsou k dispozici 3 sjezdové tratě, kdy hlavní sjezdovka byla v roce 2011 prodloužena a rozšířena.

Přepravní zařízení areálu jsou dva vleky. Jeden vlek je nová dvoukotva z roku 2011, a druhý vlek je původní. Dále je k dispozici jeden dětský a jeden lanový vlek.

Pro plynulý nástup na vleky se od roku 2011 stará nový bezdotykový odbavovací systém, který je pohodlnější, a návštěvníci již nemusí každou jízdu vytahovat lístek z kapsy.

V roce 2011 bylo také posíleno osvětlení hlavní sjezdovky, takže z každé strany sjezdovku osvětluje nejméně 20 svítidel.
O úpravu sjezdovek se od roku 2011 stará stroj na úpravu sjezdovek Prinoth Leitwolf, který dokáže upravit povrch lépe, než tomu bylo v minulých letech.

Již tradičně v areálu funguje lyžařská a snowboardová škola pro všechny věkové kategorie a půjčovna vybavení s názvem Newman school.

Návštěvníkům areálu je k dispozici nekuřácká restaurace i s venkovním krytým posezením (zde je kouření povoleno), další vnitřní občerstvení s prodejem čerstvé pizzy přímo z pece, pro rodiče s malými dětmi pak ohřívárna s hernou a sociální zařízení.

Přímo u vleků je asfaltová parkovací plocha pro cca 50 automobilů, a v těsné blízkosti je také další zpevněná odstavná plocha, která byla letos mírně rozšířena. Na této zpevněné ploše je parkovací místo pro dalších cca 50 automobilů a navazuje na ni nezpevněná plocha s kapacitou cca 150 míst. Ve vzdálenosti do 200 m se nachází další odstavná plocha s kapacitou cca 100 až 150 parkovacích míst.

Na náhorní plošině, nad výstupními stanicemi vleků, jsou již několik sezón upravovány také běžecké tratě v délce cca 3–4 km, které vedou nejen po rovině. Tratě jsou upravovány jak pro klasický běh, tak pro bruslaře.

Malá vzdálenost areálu od největších měst Olomouckého kraje ušetří jeho obyvatelům, vzhledem k vysokým cenám PHM, významné prostředky za dopravu a čas strávený na cestě do střediska.

Areál je v provozu denně od 9 do 21 hodin.Základní informace

Počet vleků: 4
Kapacita vleků: 2 750 os./hod.
Počet sjezdovek: 4
celková délka sjezdovek: 1280 m
převýšení: 25 m - 90 m
celkem osvětleno: 600 m
celkem zasněžováno: 1280 m (100%)

www.skiarealhlubocky.cz