(Situaci po předchozím závodě čtěte v článku Dominka Kárníka zde).

Ženy - Lake Louis

Protože ženy mají přednost, pojďme nejprve za závody do Lake Louise. V kanadském středisku dostanou příležitost zazářit milovnice rychlostních disciplín, v pátek a v sobotu se pojede sjezd, v neděli je pak na programu superobří slalom. Obvykle by takový plán hrál do karet Lindsey Vonnové, jenomže asi každý ví, jak na tom byla s energií minulý víkend. Prostor na regeneraci po prodělané viróze tady byl, ovšem jak na tom aktuálně obhájkyně velkého křišťálového glóbu je, to ví asi jen ona sama. Minulý víkend dojela naprosto vyčerpaná a svět obletěly fotografie zesláblé šampionky ležící v cíli na sněhu.

V roli vedoucí závodnice průběžného pořadí SP se na trati objeví Tina Mazeová. Ta má sice v oblibě především točivé disciplíny, ale v minulé sezóně ukázala, že dokáže výrazně bodovat i ve sjezdu a především předvedla velké zlepšení v Super G. Sledovat tuto slovinskou závodnici tak bude více než zajímavé.

Páteční sjezd žen začíná ve 20:15, v sobotu se pojede o čtvrt hodiny později. Nedělní Super G startuje v 18:45 a všechny závody samozřejmě můžete sledovat na obrazovkách Eurosportu.

Muži - Beaver Creek

Další tři závody v rámci SP čekají také na muže. Jejich program v Beaver Creek je maličko pestřejší: v pátek sjezd, v sobotu Super G a v neděli obří slalom. Loni tady všem závodníkům komplikoval situaci silný vítr, letos je předpověď na víkend vcelku příznivá, má být jasno až polojasno a teploty lehce nad nulou.

Podobně optimistická ale asi není nálada fanoušků Bodeho Millera. Americký „bombarďák“, který tady loni vyhrál sjezd, se stále ještě stoprocentně nezotavil po zranění kolene. I když už si jde čas od času, jak napsal na svém Twitteru, lehce zahrát např. basket, na obutí závodních přeskáčů, to stále ještě není. A tak jednoznačně největším favoritem úvodní disciplíny v Beaver Creek zůstává Aksel Lund Svindal, který minulý víkend vypadal téměř neporazitelně. Jak to dopadne, uvidíme. Po víkendu budeme moudřejší.

Páteční sjezd i sobotní Super G startují v 18:45, 1. kolo nedělního obřáku v 17:45 a 2. kolo ve 20:30. Alespoň co se původního plánu týká, hlavní slovo bude mít příroda a počasí…


Soutěž k obřímu slalomu mužů byla ukončena. Děkujeme všem soutěžícím za účast.


Výsledky obřího slalomu mužů v Beaver Creek 2. 12. 2012:

1. místo - Ted Ligety

2. místo - Marcel Hirscher

3. místo - Davide Simoncelli

Výsledky tipovací soutěže k obřímu slalomu mužů:

1. místo - Lucie Ulrychová

(tip - 1. Ted Ligety, 2. Marcel Hirscher, 3. Davide Simoncelli)

2. místo - Tomáš Machala

(tip - 1. Ted Ligety, 2. Marcel Hirscher, 3. Davide Simoncelli)

3. místo - Tomáš Tichý

(tip - 1. Ted Ligety, 2. Marcel Hirscher, 3. Davide Simoncelli)

První tři závodníky správně tipnulo pět soutěžících. Pořadí mezi nimi určil rychlejší čas odeslání odpovědi.Výsledky sjezdu žen v Lake Louis 1. 12. 2012:

1. místo - Lindsey Vonn

2. místo - Stacey Cook

3. místo - Marianne Kaufmann-AbderhaldenVýsledky tipovací soutěže ke sjezdu žen:

1. místo - Jiří Doležal

(tip - 1. Lindsey Vonn, 2. Stacey Cook, 3. Höfl-Riesch Maria)

2. místo - Richard Šůstek

(tip - 1. Lindsey Vonn, 2. Stacey Cook, 3. Gisin Dominique)

3. místo - Radovan Žabčík

(tip - 1. Lindsey Vonn, 2. Stacey Cook, 3. Höfl-Riesch Maria)


Třetí místo neuhodl nikdo, proto rozhodlo správné určení prvního a druhého místa. Mezi pěti shodnými odpověďmi rozhodl rychlejší čas odeslání odpovědi.


Ceny pro vítěze:

1. místo – sjezdové hole Birki v designu SNOW2. a 3. místo – roční předplatné časopisu SNOW
Výhercům gratulujeme, ohledně předání výhry je budeme kontaktovat emailem. Všem ostatním soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se na další soutěže s Eurosportem a Světovým pohárem v alpském lyžování.