Moulík dříve pracoval v Jitexu jako kontrolor kvality plochých švů funkčního prádla a dvakrát byl členem poroty soutěže Miss Jižní Čechy. Místo mu zajistila především jeho odborná práce, kdy na vlastní kůži dobrovolnic z Jitexu zkoušel v podomácku postaveném větrném tunelu prodyšnost funkčního prádla. Neméně důležité bylo i bezproblémové absolvování psychologických testů, kdy byla hodnocena kandidátova odolnost vůči možnému ovlivnění sportovkyněmi s nepovoleným prádlem nebo oblečenými tzv. naostro. Ani záludnou otázkou, proč mají spodní prádlo závodnic kontrolovat muži, se nenechal zatlačit do kouta, když odpověděl: „Jsem feminista, tak proto.“ Tato odpověď naprosto paralyzovala do té doby protimoulíkovsky velmi aktivně vystupující předsedkyni odborového svazu závodnic Světového poháru, takže v následující tajné volbě byl Moulík většinou hlasů zvolen.

Po volbě Moulík rovněž dokázal chladnokrevně čelit posměškům zejména rakouských a německých funkcionářů, kteří mu zisk nové funkce očividně záviděli a na čerstvě zvoleného komisaře pokřikovali „schmeichelkom­missar“ nebo dokonce „schmeichelführer“!

V závěru roku je to po Sašovi Vondrovi, jenž míří na vysoký post do NATO, již druhý Čech, který získává prestižní funkci na mezinárodní resp. světové scéně a napravuje tak poněkud ochablou reputaci naší republiky.