Porota posuzovala kritéria, jako jsou kvalita designu, povrchová úprava, výběr materiálů, stupeň inovace, dopady na životní prostředí, funkčnost, ergonomie, vizualizace zamýšleného použití, bezpečnost, hodnota značky a aspekty univerzálního designu.

Tento úspěch korunuje pětašedesátiletou tradici firmy Elan při výrobě lyží. Za technologii WaveFlex získal Elan od roku 2006 několik významných ocenění. Poslední inovace této technologie je důkazem toho, že Elan vyvíjí špičkové designové a inovativní produkty.

„Design hraje ve strategii značky Elan významnou roli. Nejvíce je to patrné na jeho produktech. Naše značka v posledních letech získala už několik významných ocenění za design, což je bezesporu důležitým ukazatelem pro naše zákazníky, že technologie výrobků značky Elan je na velmi vysoké úrovni a přináší zákazníkům spoustu výhod. U řady Elan Ambhio se nám společně s ateliérem Porsche Design podařilo ukázat prostřednictvím designu charakteristické rysy těchto lyží. Velmi nás těší, že mezinárodní porota v soutěži iF product design ocenila náš inovativní produkt,“ prohlásil Luka Grilc, ředitel pro výrobky a značku společnosti Elan.