„Zkusil jsem to, ale nebylo tak plynulý jako v prvním kole. Dostal jsem se nízko, ale nechtěl jsem vypadnout. Jsem moc spokojený, byl to krásný závod,“ líčil nadšeně v cíli.

To ještě stále nevěřícně hleděl na tabuli, kde svítilo na prvním místě jméno Japonce Yuasy. Do druhého kola vyrážel z 26. pozice. A předstihli ho až dva poslední muži, tedy nejlepší z prvního kola, Němec Neureuther a Rakušan Hirscher. „Heká tam, hnul si zády, něco si tam skřípl, ale zajel neuvěřitelně a málem to dokázal,“ ocenil Krýzl soupeře.

První jízdu na trati Ante Kosteliče zajel Krýzl jen nepatrně pomaleji než věhlasný syn stavitele. Což znamenalo dvacátou příčku. „Trať je perfektní, tvrdá, ale těžká nevyrovnaná. Jel jsem, co to šlo. Dvakrát jsem málem vylítnul, ale udržel jsem to,“ těšil se český slalomář na druhou rundu.

„Chtěl jsem dokázat, že na to pořád mám. Zkouším ty obří slalomy, tam se mi nedaří a taky ve slalomech se mi nevedlo ani v Evropských pohárech. Minule jsem odešel i hlavou. Pro tým to bylo moc důležité, potřebovali jsme vylepšit atmosféru,“ vyprávěl dál.

Velice ocenil lyže připravené servismanem Markem Nechanickým. „Musela to být břitva. Na takový led se musí přesně vyladit do tenoučka, ale aby nebyla zase moc a neulomila se a nebylo to pak tupý. Něco si k tomu řeknu, vytáhnu diamant, ale nechávám to Markovi.“

Krýzl se musel vyrovnávat také s nezvyklým umělým osvětlením. „Je to jiný, to umělý světlo. Někde se to leskne v bránách, menší kontrast, nevidíš tolik. A já mám navíc asi třičtvrtě dioptrie a jezdím bez čoček. Někdy spíš na instinkt… Taky večerní start nutí změnit režim. Déle spím, pak jsem rozlámaný, ale šetří se síly. Večer jsem jen jednou sjel kopec před prohlídkou.“

Tragickou událost, která přerušila první kolo, se dozvěděl až později. „Slyšeli jsme, že jeden brankový rozhodčí dostal infarkt. Ale že umřel? To jsme nevěděli, to je moc smutné.“

Druhý z Čechů na startu Filip Trejbal s číslem 51 litoval: „Takhle perfektní trať s takovým číslem už nikdy mít nebudu… Jenže nemohl jsem se chytit, pak přišla chyba a už jsem to nedohnal.“ Chybělo mu 28 setin, což vzhledem k tomu, že se v jedné brance téměř zastavil, vypadalo velmi nadějně na první letošní postup.

Ondřej Berndt první kolo nedokončil.

Zdroj: www.czech-ski.com