Reprezentant Kryštof Krýzl vlétl do závodu s pořádným nasazením. V husté mlze se však nevyvaroval několika drobných chyb a na vedoucího Švéda Jense Byggmarka ztrácel po prvním kole lehce přes tři vteřiny. „Udělal jsem tam chybu hlavně na rovině, rozhodila mě vlásenka a už jsem se nedokázal vrátit zpátky do rytmu. Zase ta rovina, tam jsem ztratil strašně moc,“ zlobil se na sebe Kryštof. Z hlediska průběžného umístění po prvním kole Kryštofovi jeho čas těsně stačil na 30. místo. Na vedoucího Byggmarka ze Švédska ztrácel tři vteřiny a čtrnáct destin.

Čekání na potvrzení postupu byly ale pořádné nervy. Ve výsledkové listině Kryštof dlouho figuroval na posledním postupovém místě a čekal, jestli jeho čas někdo z ostatních závodníků překoná. „Já už jsem tomu skoro ani nevěřil. Se šedesátkou tam byl ještě Švýcar Aerni, který nedávo vyhrál Evropský pohár a je teď strašně nabuzenej. Tak jsem měl dost obavy, aby mě nezajel,“ přiznal Kryštof. Nepodařilo se to nakonec nikomu. Ani Lucovi Aernimu, ale ani Filipu Trejbalovi, který skončil 36., nebo Ondřeji Berndtovi. Ten se zařadil ve výsledkové listně na 43. místo. Kryštof tak měl jistotu postupu a výhodu startovního čísla 1.

Druhé kolo v Kryštofově podání byla neskutečná paráda. Náš nejlepší reprezentant se mezi branky pustil s pořádnou vervou, jak bývá ve druhých kolech jeho dobrým zvykem. Skvěle se vypořádal s mlhou, která sice nebyla tak hustá jako v prvním kole, ale mnoha závodníkům stále dělala problémy. Ne tak Kryštofovi. Jeho jízdě opravdu nebylo mnoho co vytknout. „Bylo to super, měl jsem dobrej rytmus, sedlo mi to. Nahoře jsem vyjel z mlhy a bylo to až dolu v pohodě,“ hodnotil Krýzl svou druhou jízdu. Kryštof se agresivním stylem propracoval ke třetímu nejrychlejšímu času ve druhém kole. Stejně rychle jako náš reprezentant jel i celkový vítěz závodu Marcel Hirscher z Rakouska. „Slyšel jsem to. V prvním kole jsem já startoval asi třicátý a on první, a dal mi tři vteřiny. Když se to ve druhém kole otočilo, jeli jsme stejně. Takže asi tam někde rozdíl mezi námi bude,“ smál se český reprezentant. „On je blázen, jezdí neskutečně. To co dokáže na konci závodu zajet v těch korytech za časy, to je úžasný,“ smekl Kryštof před vítězem závodu.

Kompletní výsledky závodu najdete ZDE

Kryštof si může skvělého výsledku vážit o to víc, že ho dosáhl po nemoci. „Nedávno mě skolila chřipka. Ležel jsem asi pět dní, to mě docela sejmulo. Teď to musím nějak pomalu dohnat a nabrat zpátky sílu.“ Jaké jsou další plány českého borce, to zatím není jasné. „Zatím tady budeme zůstávat, ale ještě nevíme, jak dlouho. Musím trochu potrénovat obřák, přes svátky jsem netrénoval vůbec kvůli té nemoci,“ uzavřel Kryštof Krýzl.

Zdroj: www.czech-ski.com

Diskuzní vlákno pod článkem zahrnuje všechny příspěvky a komentáře ke Světovému poháru v alpském lyžování 2012/13.