Paprsek disponuje jedním z nejlepších snowparků v republice, který je samozřejmě denně upravován. Park musím opravdu pochválit - skoky jsou přesně ořezány, dopady nejsou vymlácené a nájezdy na raily široké a opět pěkně upravené a ořezané.

Svah se sjezdovkami nabízí příjemné poježdění i delším obloukem. Odshora se dělí na dvě sjezdovky a snowpark. I když ve středisku bylo cca 300 lidí, na svahu to nebylo moc poznat - když jsem si pár vteřin počkal na vhodnou chvilku, otevřela se přede mnou prázdná dálnice.

V době návštěvy ve středisku probíhala freestylová akce na bigairech, takže se z lanovky bylo čím kochat. Ostatně to lze prakticky každý den, protože jak už jsem zmínil, ve středisku je jeden z nejlepších parků u nás, a tak se na Paprsek sjíždí i mimo závody spousta bláznů, kteří předvádí divoké skoky a vylomeniny na ostatních překážkách. Velmi často tu můžete spatřit jednoho z našich nejlepších freestylistů, Filipa Tarabu, pro kterého je to domácí park.

Přepravu na svah zajišťuje dvousedačka, která je sice trošku pomalejší, ale na to zapomenute za perfektně upravený kopec.

Za zmínku stojí i dětský kolotoč, který naleznete u restaurace, a kde se i malé dítě snadno naučí manipulovat s lyžemi. Vy si můžete dát na terase horkou čokoládu nebo svařák.

Občerstvení nabízí dvě nové a stylové restaurace v horní a dolní části areálu. Občerstvení funguje na principu samoobslužných pultů, které znáte z Rakouska nebo ze Špindlu. Gulášová polévka stála 39 Kč a já tím byl po obědě - velká porce, dobře dochucená, ostatní jídla vypadala taky velmi lákavě. Vše fungovalo velmi rychle a prakticky bez čekání. Příjemnou samozřejmostí jsou moderně zařízené toalety, přebalovací pulty, navíc všechny prostory jsou příjemně vytápěné.

Permice na celý den stojí lidových 390 Kč a na 2 hodiny 250 Kč, děti do 110 cm (4 let) jezdí zdarma.

Příjezdová cesta byla až do střediska protažená. Paprsek jen dobře značen, přesto se může hodit malá nápověda. Když přijíždíte ve směru od Hanušovic, tak se dejte ve Starém Městě na odbočku po sjezdu od námětí hned vpravo směr Velké Vrbno, tam je cedule přehlédnutelná. Navigace přes Google vás navede bez problémů. Parkoviště, které je zdarma, má dostatečnou kapacitu a na jeho provoz dohlíží obsluha.


SNOW tour podpořili partneři Bonduelle a Coolich v podobě ochutnávky teplé kukuřice zdarma či výhry v podobě originální čepice v mnoha soutěžích, které SNOW pro návštěvníky připravilo. I Bonduelle měl pro děti nachystané soutěže a malý lyžaři si z nich mohli odnést pěkný dárek.