Kunčický areál tvoří prakticky jeden široký svah, který na jednotlivé sjezdovky dělí jen remízky a meze. S ohledem třeba na děti si každý tedy může vybrat část, která se mu líbí a přitom se nikdo neztrácí z dohledu.


Kunčiče mají jako jedno z mála českých středisek v provozu trať na jízdu v boulích, která je pravidelně udržována. Konají se zde i závody, ve kterých můžete vidět závodníky všech věkových kategorií, od malých dětí, až po dospělé. Závody ani závodní trať přitom vůbec nenarušuje provoz střediska. Pro zájemce je volně přístupná a každý si ji může vyzkoušet. Závody Českého poháru probíhaly i v den naší návštěvy, bylo tedy nač koukat.

Za velmi praktickou maličkost lze označit lyžárnu a především vyhřívanou šatnu, kde se můžete v teple převléct, do uzamykatelné skříňky si schovat cennosti či se třeba během dne jen ohřát u topení. Dobře fungující zázemí doplňují i venkovní vyhřívané a udržované toalety s teplou vodou. Jsou přístupné u dolní stanice a dojedete k nim na lyžích. Nemusíte tedy ani nikam do schodů.

Středisko má nově v provozu čtyřsedačku, která jede poměrně svižným tempem. Svou trať si najdou středně pokročilí i zkušení lyžaři, a zalyžuje si tak celá rodina i parta kamarádů. Menší vlek, který naleznete zcela vpravo, stojíte-li nahoře na kopci a koukáte se dolů, je vhodný zvláště pro malé a začínající lyžaře.

Občerstvení zajišťuje restaurace, ke které lze přijet na lyžích a je kousek nad parkovištěm, takže nemáte po lyžování a obědě daleko do auta. Za zmínku stojí venkovní gril, kde si můžete dát domácí hamburger či vepřovou kýtu. Osobně doporučuji lehce pikantní kuřecí křidélka. Všechna jídla i pití jsou za velmi příznivé ceny. Pohodová obsluha, která se usmívá i s pěti naloženými talíři v rukou, zatímco se jí pod nohami proplétají děti, také mile potěší.

Permice na celý den stojí 400 Kč, tři hodiny pak vyjdou na 300 Kč. Doporučuji roler s sebou, ve středisku prozatím nejsou v provozu čipové skipasy, tak ať nemáte omrzlé ruce.

Příjezd do areálu byl protažen až k lanovce. I poslední 100metrový úsek na parkoviště, který je opravdu prudký, byl dobře sjízdný a vyjel jsem ho i s plně naloženou dvoukolkou bez problémů. Příjezd vede ze Starého Města směrem na polské hranice. Po odbočce do Kunčic uvidíte po pravé straně menší vlek, který je součástí areálu. Vjezd na parkoviště u lanovky je cca 300 m nad zmíněným vlekem mezi dvěma kunčickými hospodami. Není moc označen, ale hospody ano, takže projeďte úzkým průjezdem mezi nimi, vystoupejte posledních prudkých 100 m a jste na parkovišti, které je zdarma a dohlíží na něj obsluha.


Lyžaři se mohli rozcvičit na lyžařském trenažéru v zázemí stanu SNOW, ochutnat zdarma výbornou kukuřici partnera Bonduelle nebo vyhrát kromě jiných hodnotných výher v mnoha soutěžích super Coolich od kulichového partnera. Zájemci si mohli zakoupit celoroční předplatné za zvýhodněnou cenu a vybrat si k tomu jeden z dárků, třeba slušivé lyžařské brýle, vestu nebo tričko.