Rovný souboj o titul mistra ČR, vypsané prizemoney 20 000 Kč a věcné ceny za 30 000 Kč se bude konat ve dnech 15.-17. 02. 2013 ve snowparku Freestyle Area Vítkovice v Krkonoších. Pátek bude určen tréningu, sobota pak samotnému slopestyle závodu a neděle bude rezervní den v případě nepříznivého počasí.

Závod formou slopestyle se pojede pouze na dvě kategorie man a woman bez rozdílu věku a na jezdce bude čekat speciálně pro závod postavená závodní lajna čítající dvě jibbing platformy a tři skoky za sebou. Kvalifikace a finále samotné se pojede na tři kola, z nichž to nejlepší se bude počítat do výsledků. Do finále mužů postupuje 10 chlapíků, kteří se poperou o tučné prizemoney 20 000 Kč rozdělené mezi tři nejlepší jezdce v poměru 10/6/4 tis. a první tři místa také dostanou luxusní hodinky G-Shock v hodnotě 4tis. Do finále žen postupuje 5 slečen, kdy tři první místa obdrží hodinky G-Shock a další věcné ceny od Dakine.

Závodní lajna bude obsahovat:

1. platforma - stairset (fat dick roura 6 m/speed box 7 m)
2. platforma - box 6 m/dvojtrubka 6 m
3. platforma - skok table 5 m/vystřelován rail (bajkonur)
4. platforma - skok table 5 m/skok table 8 m
5. Platforma - skok table 6 m/skok table 15 m

Závod budou poctivě hodnotit tři rozhodčí - stále aktivní freeskieři Roman Dalecký, Jarda Pekař a Milan Masopust. Startovné je pro oba dny, tedy pátek a sobotu stanoveno na konečných 500 Kč a obsahuje samozřejmě dvoudenní permanentku do snowparku a také plechovky od Monster Energy, aby to při tréningu a finále pořádně svištělo vzduchem. V případě účasti pouze v sobotním závodu je startovné stanoveno na 350 Kč. Při registraci se bude vybírat vratná záloha na dres 200 Kč.

Vzhledem k tomu, že se jedná o závod pod hlavičkou FIS, je nutné, aby každý účastník byl zaregistrován ve SLČR (svaz lyžařů ČR), což bude prokazovat kartičkou při registraci. Pokud některý z jezdců ještě není registrován a má zájem, bude možné se do svazu za členský poplatek 100 Kč zaregistrovat přímo na místě v rámci závodu. Těm, kteří se přihlásili do SLČR a ještě nedostali členskou kartičku, jí ředitel závodu Roman Dalecký v pátek doveze. Umístění na dobrých pozicích bude zároveň pro progresivní jezdce vstupenkou do reprezentačního družstva B, které je již kousek od reprezentace A, která pak bude vysílat své svěřence do závodu SP a také na olympiádu.

Časový harmonogram:

pátek 15. 02.

08.30-10.00 registrace
08.30-16.00 oficiální trénink

sobota 16. 02.

08.30-10.00 registrace (pro jezdce, kteří se neúčastnili pátečního tréningu)
08.30-10.30 oficiální trénink
10.30-11.00 riders meeting
11.00-13.00 kvalifikace
13.30-15.30 finále
16.00 vyhlašování vítězů

neděle-náhradní den v případě nepříznivého počasí.

Monster Energy pak postaví v horní části snowparku svojí chill-zone s pořádnou zvukovou aparaturou a na plac také vyšle své dvorní fotografy a kameramany. V areálu bude v novém temperovaném skibistru připraveno jídlo a pití za rozumné ceny, takže se můžete najíst, napít a ohřát, co tělo ráčí.

Doufáme přátelé, že přijedete závodit na kvalitně postavené trati či jen okouknout našláplou českou freeski špičku, která do Vítkovic zavítá mezi závody světového poháru.

Snowpark bude o víkendu normálně po dobu závodu v provozu, takže pokud budete chtít pojezdit, tak vám bude k dispozici beginners a shred lajna, kde se vyřádíte na více jak 20 překážkách dosytnosti.