Ke skiareálu Miroslav přijedete pohodlně po hlavním tahu z Jeseníku na Hanušovice, který je celoročně chemicky udržován, a tak není ani při návalech sněhu problémový. Parkoviště, které je vzdálené od areálu několik stovek metrů, obsluhují dva mikrobusy, které vás pohodlně dopraví až na sjezdovku - vše je samozřejmě zdarma. Skibusy pendlují neustále, takže na nic nečekáte a v mžiku oka už můžete stát na sjezdovce.

Areál má jednu lanovku s nástupním pásem, tři vleky a dětský provazový vlek s vyhrazeným pláckem pro nejmenší a začínající lyžaře. Svezete se na jedné červené a třech modrých sjezdovkách a pro freestylisty je zde připraven slušně vybavený snowpark. Sjezdovka je osvětlena, a můžete si tak vyrazit na lyžovačku i po práci.

Občerstvení je přímo v chatě Miroslav, která funguje i jako restaurace, kde si můžete dát polévku, vepřové výpečky nebo řízek. Chata rovněž poskytuje ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením - opravdu přímo na svahu. Další možností občerstvení je venkovní „pódium“ na dojezdu sjezdovek se svařákem, čajem a klobáskou či steakem na grilu.

Toalety jsou v přízemí hlavní budovy a až k nim dojedete na lyžích. Příjemnou drobností je odpočinková lavice na dojezdu sjezdovek, kam si můžete odložit vaše příruční zavazadlo na věšák, posedět si nebo, pokud si nevyberete z nabídky občerstvení, sníst svačinu z domova. Stále přitom máte výhled na celý areál, takže vaše děti mohou pokračovat v lyžařských radovánkách a vy je máte stále na očích.

Během víkendového dne bylo ve středisku cca 300 lidí, kteří se v areálu rozprostřeli, takže bylo možné najít chvílemi i sjezdovku jen pro sebe, jak je vidět na fotkách. Na lanovku ani vleky se nečekalo.
U stánku SNOW návštěvníky opět občerstvovali i partneři Bonduelle a HotFruits, kteří lyžařům zdarma rozdávali ochutnávky svých výrobků - sladké kukuřice a ovocných horkých nápojů. Ochutnávky měly veliký úspěch, a proto věříme, že při vaší návštěvě už naleznete jejich výrobky ve stálém sortimentu občerstvení ve středisku.


Jednodenní skipas stojí 430 Kč, můžete si ale zalyžovat i jen dvě či čtyři hodinky. Večerní lyžování od 17 do 21 hodin stojí 200 Kč.

Tip: Pokud jste areálu na více dní, můžete jedno odpoledne vynechat lyžování a vyrazit na výlet do lesního baru, který je nedaleko. Je to příjemná procházka zhruba na hodinu a na jejím konci na vás čeká odměna v podobě samoobslužného baru, kde si rozděláte oheň z připraveného dříví, opečete buřta, vyndáte pivko z potoka anebo ohřejete svařák. Vše je připravené a při odchodu jen hodíte do kasičky obnos, za který jste se občerstvili. Sáňky s sebou, cesta zpět je celá z kopce!