Vrcholný závod sezóny se pojede na nové trati ve Svatém Petru. Stávající trať byla rozšířena a prodloužena, aby splňovala mezinárodní standarty FIS. První překážkou bude Corner Jump - efektní technicky náročný skok do výšky, kdy jezdci přistávají do dopadu otočeného o 90 stupňů, pak na jezdce čeká stěna sněžné U-Rampy, dále pak variace zábradlí a boxů, vše bude zakončeno velkým Big Airem. "Je to světový unikát a velká výzva pro všechny jezdce, protože musí zvládnout tři různé druhy skoků. Jsem moc rád, že se nám podařilo netradiční slopestylovou trať akreditovat do olympijské kvalifikace, bude to nejlepší snowboarding jaký, kdy u nás byl k vidění," komentuje situaci organizátor akce Martin Černík.

Účast potvrdily reprezentační týmy USA, Kanady, Nového Zélandu, Norska, Švédska, Finska, Švýcarska, Francie, Rakouska a dalších zemí. Z domácích jezdců na startu nebude chybět naše nejlepší snowboardistka a stříbrná medailistka z X-Games Šárka Pančochová, finalisté z Mistrovství světa Martin Mikyska, Jan Nečas, Dušan Kříž nebo vítězové Evropského poháru 2012 Petr Horák a Kateřina Vojáčková.

“Na Quiksilver Snowjam se těším jako na jednu z mála akcí v sezóně. Konečně můžu jet světový pohár před domácím publikem. Navíc mám radost, že na akci přijede spousta zahraničních profíků a hlavně moje kámošky Jamie Anderson, Kjersti Buuas a Celia Miller, se kterejma jezdím nejradši," nadšeně popisuje Šárka Pančochová.

Tradičním doplňkem hlavního závodu bude i letos večerní session na skoku - Snickers Best Trick. V této atraktivní exhibici za umělého osvětlení budou diváci svědky fantastické snowboardové show, kde jezdci ukážou ty nejlepší technické a stylové triky. Quiksilver Snowjam není jen o špičkovém snowboardingu, pro všechny návštěvníky akce bude připraven i zajímavý doprovodný program. V prostoru dojezdu trati vyroste stanové městečko, kde se bude každý moci zapojit do nejrůznějších aktivit partnerů Quiksilver Snowjamu. Zdarma zde budou k vyzkoušení modely nejlepších snowboardů amerických značek Lib Technologies, GNU a Roxy, určené pro příští zimní sezónu. Tak jako minulý rok zde bude i značka Snickers se svým karavanem, která nabídne návštěvníkům sladkou odměnu ve formě čokoládové tyčinky a odpočinutí na pohodlných fatboy polštářích. Něco na žízeň hledejte na sněhovém Amundsen baru. Komu by snad chyběl styk s virtuálním světem, může si zajít do Seznam.cz stanu, kde bude k dispozici zdarma wi-fi připojení na internet.

Muzika na sněhu

Pozadu nezůstává ani program hudební. U dvousedačkové lanovky v areálu Svatý Petr vyroste obří party stan, v němž v pátek proběhne premiéra snowboardového dokumentu Snow Way, oba večery pak odehrají sety známých domácích DJs Robot, Ladida, Friky a Jorgos. Hudebním vrcholem soboty bude živý koncert skupiny PORTLESS na venkovním podiu, kde je následně vystřídá kapela Sunshine. Pro ty, kteří vrcholnou akci české snowboardové sezóny nestihnou navštívit osobně, bude na ČT Sport přímý přenos finále závodu.

Program:

12.-14. 03. 2013

10:00-14:00 oficiální trénink

15.03.2013

09:00 Kvalifikace
21:00 Warm up Party (Party stan) – Movie premiere Snow Way, DJ Robot, DJ Friky

16.03.2013

09:00 Semifinále
13:30 Finále
15:00 Prize giving
18:00 Koncert PORTLESS (volný vstup)
19:00 Snickers Best Trick Session
20:15 Koncert Sunshine (volný vstup)
21:00 Snowjam Party (Party stan) – DJ Friky, DJ Ladida, DJ Jorgos

Video teaser 2013:

www.snowjam.cz