Zaparkujete hned u hlavní silnice, která je chemicky udržována, takže nehrozí větší problémy ani při rozmarech počasí. Vlek je hned nad parkovištěm.

Nahoru vás vyveze poma a dolů se sklouznete po modro-červené. Pro nejmenší zde najdete dětskou školičku se dvěma provázkovými vleky, které jsou pro větší pohodu doplněny unašeči. Je zde možnost jak půjčení vybavení, tak asistence instruktora pro děti či začínající lyžaře.

Velkou předností je zalidněnost, či spíše nezalidněnost areálu. Na vlek prakticky nečekáte, můžete jezdit nahoru a dolu skoro sami.

Až budete unaveni, odpočinout a občerstvit se můžete v bufetu přímo u vleku, kde dostanete typické rychlé občerstvení. Posezení je příjemné a ve vytápěném prostoru se můžete ohřát u krbových kamen. Za pultem vás přivítá milá paní provozní. Toalety najdete pod dětskou sjezdovkou v samostatně stojícím objektu, jsou vytápěné, čisté a účelně zařízené.

Do střediska má smysl vyrazit na odpočinkovou lyžovačku nebo pokud chcete mít výhled na své lyžující ratolesti i z bufetu. O děti se starají zkušení instruktoři. Nedostatku sněhu se bát nemusíte ani při nepříznivých přírodních sněhových podmínkách, areál je zasněžován.

Kdo si přes den vyrazí na výlet třeba na Boubín nebo si chce aktivně odpočinout po práci, může využít večerního lyžování. Na pohodlí lyžaře dbají i v takto malém areálku, takže pro průchod turniketem můžete nechat ruce v teple rukavic a odpípnout si čipovkou.

V areálu najdete i menší snowpark s několika raily a skoky. Středisko je denně strojově upravováno, takže na vás každý den čekají čerstvé varhánky.


Při turné v Horní Vltavici se lyžaři opět mohli zastavit u oranžového stanu SNOW, udělat si radost jednou z našich samolepek, pořídit si předplatné za zvýhodněnou cenu s dárkem nebo si zakoupit originální ručně pletené čepice české značky COOLICH či luxusní lyžařské brýle švédské značky DR. ZIPE. V lyžařské pauze každého lyžaře potěšily ochutnávky lahodné kukuřice Bonduelle a nealkoholických nápojů Hotfruits. Radost nám dělají lyžaři, kteří už oranžový stan SNOW poznávají a běží nás pozdravit, neboť jsme se na českých svazích již setkali.


Tip:

Na www.skipas-zdarma.cz si můžete zakoupit celodenní permici za neskutečných 100 Kč.

Tip:

Pokud trávíte na Šumavě více dnů a vyrazíte jednou lyžovat do Horní Vltavice, jedno odpoledne se vydejte na výlet do Boubínského pralesa. Na jeho vrcholu najdete krásnou dřevěnou rozhlednu, ze které je při jasném počasi vidět až na vrcholky Alp… Jak je vidět na fotce, my jsme sotva viděli na špičku rozhledny. :-)