Vloni byla Mazeová také od úvodu velice silná, ale s blížícím se koncem sezony docházela šťáva i slovinské závodnici. V této sezoně je všemu úplně jinak. Tina od prvních závodů dominuje celkovému bodování Světového poháru i jednotlivým disciplínám. Konečně se jí začalo stabilně dařit ve všech disciplínách zároveň a těžká dřina během letních měsíců přináší úspěchy.

Nakousl jsem její vyrovnané výkony ve všech disciplínách. Ano, Mazeové se začalo výrazně dařit v rychlostních disciplínách. Dokázala skloubit svoji specifickou sjezdařskou techniku, kdy v některých momentech laboruje s výrazným záklonem, s prvotřídním materiálem, jenž má k dispozici. V sobotu se po dlouhé době mohla radovat z vítězství ve sjezdu a to na těžké sjezdovce Kandahar v německém Ga-Pa. Dala tak vzpomenout na svůj premiérový úspěch ve sjezdu z roku 2008 ve švýcarském St. Mořici. „Spadl mi veliký kámen ze srdce. Dnes to nebylo se štěstím jako v Mořici, dnes jsem jela parádně,“ řekla Mazeová po dojetí sjezdu v sobotu.

Ono není divu, že Tina okolo sebe šířila jen úsměvy. Jako třetí žena historie dokázala v jedné sezoně získat vítězství ve všech pěti disciplínách. Před ní se to podařili jen Petře Kronbergerové z Rakouska a Janice Kosteličové z Chorvatska. Nebyl to však jediný rekord, který dokázala překonat. 1 980 bodů v jedné sezoně jakožto nejlepší výsledek v podání Lindsey Vonnové je minulostí. Absolutní rekord 2 000 bodů Hermana Maiera ze sezony 1999/2000 už je také minulostí. Mazeová boří v této sezoně všechny mýty a nesmazatelně se zapisuje do historie alpského lyžování. Na jejím kontě je aktuálně 2 024 bodů. (psáno před nedělním super-G)

Ve hře je i další rekord, a to vítězství v celkovém bodování s největším odstupem. Mezi ženami je to 578 bodů z loňska mezi Vonnovou a Mazeovou, mezi muži 743 bodů v sezoně 2000/01, kdy vyhrál Maier. Aktuální rozdíl mezi první a druhou závodnicí je 1 054 body.

Na to kam až povedou bodové žně Slovinky, si musíme počkat do finále Světového poháru, které začíná 13. března ve švýcarském středisku Lenzerheide. Přímé přenosy sledujte na Eurosportu!