V Peci pod Sněžkou se tento prestižní a divácky atraktivní závod jezdí od roku 2008. Sjezdové tratě pro slalom a obří slalom se připravují na sjezdovce Javor pod dohledem Michala Kárníka a Blanky Sochorové. Po Miloslavu Sochorovi a bronzové medailistce z OH v Sarajevu Olze Charvátové Křížové bude letos funkci technického delegáta FIS zastávat vítěz prestižního závodu v kombinaci v Kitzbühelu, Bohumír Zeman. Závodů se účastní ženy i muži od 30 let věku ve věkových kategoriích odstupňovaných po 5 letech. FMC v Peci se může honosit vysokou účastí závodníků. Pravidelně se na Javor sjede okolo 200 závodníků z celého světa. Zástupci z USA, Nového Zélandu, Kazachstánu či Norska doplňují tradiční evropské velmoci Německo, Rakousko, Francie, Itálie a Slovensko. Mezi opakující se hosty patří i rakouský prezident lyžařské asociace Dr. Peter Schröcknadel nebo předseda subkomise Masters při FIS Harald Herbert.

K samozřejmosti patří i perfektní servis pro závodníky a jejich doprovod. Vždy výborně připravené sjezdovky ve Peci pod Sněžkou už nejsou překvapením. V cílovém prostoru si závodníci mohou odpočinout ve stanu pro ně připraveném, kde naleznou i drobné občerstvení. Průběh závodu pak mohou sledovat na velkoplošné tabuli přímo v cíli.

Sobotní večer je rezervován pro slavnostní vyhlášení výsledků slalomu v Hotelu Horizont a následující party. Tato akce nemá v kolotoči FMC obdoby, proto se pecký závod těší takové přízni závodníků i partnerů.

Neváhejte tedy navštívit tuto profesionálně zorganizovanou akci s přátelskou atmosférou o tomto víkendu. Srdečně vás zveme a budeme se těšit…