Stan SNOW jsme trochu netradičně umístili na nejvyšším místě areálu na „Vyhlídce“. Tam je i hlavní parkoviště. I když přístupová cesta vede až do výšky cca 1 200 m n. m. a na celém severním a středním Slovensku ještě začátkem týdne panovala sněhová kalamita, silnice byla bezproblémově sjízdná a posypaná. Pokud ale vyrazíte uprostřed zimy, pro jistotu přibalte sněhové řetězy.

Slunečného dne si všichni samozřejmě velice užívali a v pauze mezi lyžováním si za doprovodu DJ a „předtanečnic“ někteří střihli i pár pohybů ze salsy přímo na „Vyhlídce“, kde probíhal hlavní program celého dne. Bylo zde možné ochutnat jak ledově namražený, tak pekelně teplý Jagermaister, zakousnout chléb s domácím sádlem a cibulí nebo polknout právě uvařený guláš. Jako menší svačinka nechyběla ani křupavá kukuřice Bonduelle. Jindy vás občerství bufety nebo samoobslužná restaurace Limba, kam můžete zajít na plnohodnotný oběd.

Na příští sezónu se zde chystá stavba úplně nového vyhlídkové restaurace, kde mají být k dispozici dvě občerstvovací zařízení - samoobslužná restaurace pro rychlý oběd a stylová restaurace pro delší posezení s různými specialitami a výhledem na okolní krajinu.

Ve středisku se svezete na sjezdovkách všech obtížností a nahoru vás dostane sedačková lanovka nebo rychlá tatrapoma. K dispozici je ještě několik menších dopravních zařízení, která jsou navázaná mj. na lyžařskou školu. Na sjezdovce pod lanovkou je i menší snowpark, který nabídne dva skoky a několik railů.

Ubytování je možné přímo ve středisku, a to v několika kategoriích od turistické až po hotelovou. Příjemnou službou je i relax centrum přímo nahoře ve středisku, které nabízí indoor sportovní aktivity ve víceúčelové hale, bazén, saunu, páru apod. Skalka arena vyhoví všem typům lyžařů, neboť si zde každý najde svůj kus svahu, který bude podle jeho gusta.

Pokud nejste pouze čistokrevní sjezdaři, ale vyrazíte sem tam i na procházku nebo na běžky, pak je Skalka výbornou volbou. Napříč areálem vede několik okruhů bílých stop a přímo v areálu naleznete je i běžecký stadion. Stopy jsou samozřejmě pravidelně strojově upravovány.

Jarní lyžovačku si na Skalce užijete za 14 euro, které od 11. 3. zaplatíte za celodenní skipas. Večerní permice stojí 7 euro.

Více informací: www.skalkaarena.sk


I na Skalce si mohli lyžaři a pěší návštěvníci, kteří zavítali ke stanu SNOW, zakoupit předplatné časopisu za zvýhodněné ceny s dárkem podle vlastního výběru. Švédská značka DR. ZIPE, která se připojila k turné SNOW tour, představila nové modely lyžařských brýlí s neotřelým designem a nově i trička a čepice. Coolich už snad ani netřeba zmiňovat :-) Bonduelle jako vždy nabízela návštěvníkům ochutnávky sladké kukuřičky zdarma.