Příjezd do střediska je pohodlný po celou sezonu, protože je kousek od hlavního tahu Dolný Kubín – Trstená. Sjezd z hlavní silnice je dobře označen a nemůžete ho prakticky minout. Zaparkujete přímo pod hlavní budovou a od nástupu do lyží vás bude dělit jenom několik metrů. V jarních měsících, zvláště pokud vyrazíte lyžovat s dětmi, se vyplatí po lyžování dojet autem až na sníh. Nástup do auta tam bude lepší, protože v odpoledních hodinách povrch zpevněného parkoviště celkem povolí.

V Raciboru se denně upravuje zhruba pět sjezdovek modré až modro-červené náročnosti, na nichž ráno čekají ukázkové varhánky.

Pro nejmenší a začínající je k dispozici cvičný svah s vlastním vlekem a samozřejmě nechybí ani zkušení instruktoři z místní lyžařské školy. Součástí školy je i půjčovna se servisem, který nabízí broušení lyží na automatu Wintersteiger - ten lyže připraví během krátké chvíle tak, aby vám na umrzlém jarním firnu perfektně krájely. V době návštěvy panovalo krásné počasí, a protože jsme se na svah dostali až v odpoledních hodinách, zvolili jsme netradičně jízdu na ježdíku. Jak je vidět na fotkách, tak i při slunečném počasí a s teplotou hodně nad nulou svah vydržel i v odpoledních hodinách ve stavu, kdy se do něj daly krájet oblouky.

Racibor lze označit za malou farmu. V pauze nebo po lyžování můžete vzít děti na malou exkurzi za kačenkami, husičkami, pohladit si jednoho z hodných pejsků nebo místní kočičku, která mimo jiné ocenila ochutnávku křupavé lahodné kukuřice Bonduelle :-)

O občerstvení se jinak stará bufet v dolní části areálu a na plnohodnotný oběd můžete skočit do haciendy Racibor, kde jsou denně připravována hotová jídla za příznivé ceny. Tam se můžete i ubytovat, a svah pak máte na dosah lyží. Ráno vám připraví snídaně formou švédských stolů a večer můžete posedět ve stylové zimní zahradě.

K relaxaci je nejlépe využít nedaleký aquapark Dolný Kubín a při celodenní pauze třeba ohromný aquapark Tatralandia.

Ski Racibor se hodí nejen pro rodinou dovolenou, ale i pro lyžaře, kteří ocení lyžování bez front a za rozumné peníze.


Ani na zastávce SNOW tour v Raciboru nechyběl DR. ZIPE s nabídkou nepřehlédnutelných brýlí za atraktivní ceny a nově i triček a čepic, česká značka ručně pletených čepic COOLICH a ochutnávka sladké kukuřičky CornStar od Bonduelle. Zájemci si mohli zakoupit předplatné časopisu SNOW za zvýhodněnou cenu, na místě si vybrat dárek a jako bonus některý z výtisků zdarma.