Völkl nabídnl k testování modelovou řadu 2013/14, takže byly k vidění i nové, velmi zajímavé designy lyží.

Osobně jsem šel vyzkoušet lyži Völkl RTM 84, která je vyztužena titanovým plátem a po pravdě se mi z ní ani nechtělo vyzout. Opravdu povedený model, krásně poddajný už od špičky, takže pohodlně točí i v nižších rychlostech, ale zároveň si slušně poradí i s „čistým“ ledem ve vyšší rychlosti.

Völkl tímto turné zahájil v České republice pilotní projekt takového rozměru – testovací centrum se zázemím v kamionu, 80 párů lyží, celkem čtyři testovací dny. A měl úspěch. Zástupci Völklu zároveň prozradili, že v příštím roce by měl kolotoč testování po České republice trvat už celkem čtrnáct dní.


SNOW jako mediální partner lyžařům rozdával aktuální výtisky časopisu zdarma, nabízel výhodné předplatné a soutěžilo se i o hodnotné ceny. Občerstvení zdarma v podobě prosciutta, sýru či čaje bylo pro lyžaře připraveno v testovacím zázemí v kamionu Völkl, který byl hned u sjezdovky. K obědu se servírovala „pasta“. Drobnou svačinku během dne lyžařům zajišťovali Bonduelle a HotFruits-HotHerbs, kteří po celý den rozdávali ochutnávky zdarma. Nechyběly ani stylové brýle DR. ZIPE za zvýhodněnou cenu, které nejeden lyžař i využil, a Cool Coolichy, které zahřejí i zabaví. Testovací den doprovázela hudba a komentátor, a protože bylo nádherné počasí, všichni se skvěle bavili.

Pokud jste letos kamion na svahu nezastihli, těšte se na příští sezónu!