Ze zahraničních jezdců stojí mimo jiné za zmínku účast trojnásobného vítěze X-Games Torsteina Horgmo z Norska, mistra světa FIS Petja Piiroinena z Finska či Brita Billy Morgana, který jako první na světě skočil tripple backside rodeo. Kromě nich se na startovní listině objeví i aktuální dvojnásobný mistr světa (Big Air a Slopestyle) Roope Tonteri (FIN), Ulrik Badertscher (NOR) vítěz Air&Style z Pekingu, Eric Willett (USA) vítěz evropských X-Games a vítěz Air&Style, Halldór Helgason (ISL) vítěz X-Games, Sage Kotsenburg (USA), Marko Grilc (SVN) vítěz Air&Style, Staale Sandbech (NOR), Gjermund Braaten (NOR), Janne Korpi (FIN) nebo Sebastien Toutant (CAN).

Mezi ženami bude spolu se Šárkou Pančochovou, která se těší prvenství ve světovém žebříčku World Snowboard, bojovat o body a tedy i o prize money například vítězka X-Games Jamie Anderson (USA), olympijská medailistka Kjersti Buaas (NOR), Amie Fuller (GBR), mistryně světa Enni Rukajarvi (FIN), Silje Norendal (NOR) či Němka Silvia Mittermüller.

„Obsazení závodu je fantastické. Tohle u nás ještě nikdo nikdy neviděl. Po dvou letech příprav je to opravdu historický posun do dalšího levelu co se týče snowboardových eventů u nás. Až na výjimky je tu kompletní světová špička. Věřím, že se jezdci vyhecujou a po náročné zimě předvedou to nejlepší ze současného freestyle snowboardingu. Děláme vše pro to, abychom jim zajistili naprosto profesionální podmínky a zázemí. Rozšířili a prodloužili jsme stávající trať tak, aby splňovala mezinárodní standardy FIS. První trénink je v úterý a do konce týdne dokončíme úpravy v celém areálu, aby si jezdci i diváci odnesli nezapomenutelné sportovní zážitky.Osobně se nejvíc těším na večerní exhibici Snickers Best Trick, kdy se snad dočkáme prvního Tripple Corku v naší zemi,“ uvedl hlavní organizátor a trenér domácí reprezentace Martin Černík, který v rámci doprovodného programu představí dokument Snow Way. Kromě snowboardingu čeká návštěvníky bohatý doprovodný program. Na venkovní stage zahrají Portless (nový Support Lesbiens), v ohromném party stanu pak britský rapper Deadly Hunta, Sunshine, Ladida, Friky a další DJs, kteří tento snowboardový mega event zakončí.