Kvalifikace měla jasná pravidla, z deseti žen se do finále probojovaly dvě nejlepší a doplnily tak na startovní listině čtveřici závodnic, které se kvalifikovaly do závodu přímo ze včerejších jízd. V mužské kategorii byl klíč stejný, z celkem dvaceti závodníků ze semifinále postoupila do finále čtveřice nejlepších, která doplnila osm jezdců přímo postupujících ze včerejších kvalifikačních jízd. V každé jízdě jezdci předvedli dvě jízdy, z nichž ta s lepším bodovým skóre se započítala do hodnocení. Mezi ženami postoupily Sina Candrian (SUI) a Kjersti Buaas (NOR), v kategorii mužů pak Sebastien Toutant (CAN), Roope Tonteri (FIN), Gjermund Braaten (NOR) a Cameron Staveley (AUS).

Finálové jízdy se jely pod přímým dohledem televizních kamer, Quiksilver Snowjam byl totiž poprvé ve své historii přenášen živě na televizním kanálu ČT4 Sport, na webu České televize i na kanále Eurosport 2, což ocenili zejména příznivci snowboardingu z domova i zahraničí, kteří neměli možnost přijet podpořit své favority přímo do Špindlerova Mlýna. Díky přenosu tak mohli být svědky špičkového snowboardingu v podání nejlepších světových jezdců a jezdkyň.

Mužské finále ovládl Torstein Horgmo, který na závěrečném big airu skočil backside tripple cork 1440, tedy skok, se kterým před necelými dvěma měsíci vyhrál X- Games. Staale Sandbech na druhém místě si získal přízeň rozhodčích díky super vysokým poletům v rampě i svému elegantnímu Backside 1440 na závěrečném skoku, třetí Sven Thorgren pak rovněž na finálovém skoku roztočil Backside 1080 Double Cork Mute. Mezi ženami kralovala Enni Rukajarvi se svým vysokým Backside Air na corneru a s čistou jízdou v rampě i závěrečné stylové 720 Cab na big airu. Druhé místo putovalo díky podobně čisté jízdě i Frontside 720 na posledním big airu za Sinou Candrian do Švýcarska, třetí byla Kjersti Buaas z Norska. A právě třetí místo ji stačilo k tomu, aby se vyhoupla do čela průběžného hodnocení světového poháru.

Kromě závodu započítávaného do světového poháru je nedílnou součástí Quiksilver Snowjam i večerní session v disciplíně Big Air – Snickers Best Trick Contest, kterého se mohli zúčastnit závodníci i závodnice bez ohledu na jejich umístění v odpoledním závodě. Tuto divácky velmi atraktivní disciplínu, která se jede za umělého osvětlení a je efektním zakončením obou dvou soutěžních dnů, vyhráli Brandon Hart za best style, Eric Willet za best technical a Christy Prior za best women.

Po skončení sportovní části dne následuje tradiční závěrečná párty, pod širým nebem, kde zahraje kapela Portless. V párty stanu pak vystoupí skupina Sunshine a především Deadly Hunta, britský raper, který spolupracoval například s Wu Tang Clan, Daddy Freddy, Ice T či Buju Banton. O hudební doprovod do časných ranních hodin se postarají DJs Ladida, Friky, Robot a Jorgos.

KONEČNÉ VÝSLEDKY

Ženy:

1. Enni Rukajärvi (FIN) 89.75
2. Sina Candrian (SUI) 81.50
3. Kjersti Buaas (NOR) 79.75
4. Silje Norendal (NOR) 74.75
5. Shelly Gotlieb (NZE) 73.25
6. Jenny Jones (GBR) 72.25
...
8. Šárka Pančochová (CZE)
33. Kateřina Vojáčková (CZE)
39. Lucie Zábranská (CZE)
47. Diana Augustinová (CZE)

Muži:

1. Torstein Horgmo (NOR) 95.00 bodu
2. Staale Sandbech (NOR) 92.75
3. Sven Thorgren (SWE) 90.00
4. Sebastien Toutant (CAN) 86.75
5. Sage Kotsenburg (USA) 84.50
6. Eric Beauchemin (USA) 82.00
...
41. Jan Nečas (CZE)
64. Matěj Novák (CZE)
79. Petr Horák (CZE)
88. Mikoláš Pajer (CZE)
93. Martin Mikyska (CZE)
104. Ondřej Porkert (CZE)