Tisková zpráva Ski amadé

G-Link: unikátní spojení dvou svahů nad Wagrainem

V tomto roce investuje Ski amadé do různých projektů zhruba 70 milionů euro.

Nejvýznamnější novinkou je nová lanovka G-Link ve Wagrainu v oblasti Salzburger Sportwelt s investičním objemem zhruba 14,5 milionů euro. Nová kyvadlová lanovka překlenující údolí spojuje vrcholy obou lyžařských hor Grießkareck a Grafenberg a kompletuje tak plynulé propojení lyžařské houpačky od Flachau přes Wagrain až St. Johann Alpendorf.Z prostřední stanice lanovky Flying Mozart jezdí nová lanovka G-Link k horní stanici lanovky Grafenberg Express I a její dráha tak probíhá přímo nad obcí Wagrain. Trať je dlouhá 2,3 kilometru a jezdí po ní kyvadlově dvě kabiny, každá pro 130 osob.

Lanovky ve středisku St. Johann Alpendorf investovaly do modernizace šestisedačkové lanovky Strassalmbahn a osmisedačkové Obergassalmbahn. Navíc bylo investováno do nové nádrže pro zasněžovací zařízení a do úprav sjezdovky do údolí, přejezdu tunelu a vybudování nových lyžařských cest.

U organizátorů mistrovství světa 2013 v oblasti Schladmingu byla vybudována desetimístná kabinková lanovka na Hochwurzen, která nahradila dřívější méně kapacitní a pohodlnou pulzační lanovku.

Také oblast Gastein dostala nové zasněžovací zařízení podél sjezdovky do údolí v Bad Gasteinu. Tím byla zaplněna poslední nezasněžovaná mezera na sjezdovkách do údolí.

Více než 90 procent všech sjezdovek oblasti Ski-amadé je nyní zasněžovaných, celkem zhruba 684 kilometrů.

Novinka: smyslové atrakce na sjezdovce

Ski amadé nově uprostřed fascinujícího světa hor nabídne jedinečné atrakce. Ty se zaměří na vědomé prožitky a bystření smyslů. O rozmanitost volného času na horách se postarají četné nabídky zážitků pro zrak, hmat, čich, sluch i chuť. Speciálně vyvinuté dalekohledy, vyhlídkové plošiny a rampy svedou zraky ke krásným panoramatům nebo nabídnou přístup k vyhlídkovým bodům, ke kterým se člověk dosud dostal jen stěží.

Ke zdejším zážitkům dále patří třeba procházka po visutém mostě, nádherná vůně čerstvého trhance (Kaiserschmarren), pocit závodního lyžaře na měřené rychlostní trati nebo zlehka vytáčené obloučky za zvuků vlastní vybrané hudby na hudební sjezdovce. Chuťové pohárky hýčkají ve Ski amadé četné horské chaty, ve všech pěti oblastech se ostatně klade velký důraz na vynikající místní kuchyni. Místa k načerpání sil umožní lyžaři zastavit se, vypnout, vychutnávat klid, uvolnit se a odpočinout si. Vždyť teprve vyvážení sportovních aktivit a dostatečně dlouhých fází odpočinku dělá z dovolené ten pravý zážitek.

V Gasteinu vede k vyhlídkové plošině Glocknerblick na vrcholu Stubnerkogel ohromující, 140 metrů dlouhý visutý most, 2 300 metrů nad mořem. Kdo se tomuto vzrušení vystaví, bude odměněn těmi nekrásnějšími výhledy na Vysoké Taury a Großglockner.Královská lyžařská trasa v oblasti Hochkönig je jedním z nejkrásnějších okruhů v Alpách a na mnoha místech láká k zastavení a nadechnutí. Voní sněhem a rozšiřuje obzory. Speciálně upravené dalekohledy přibližují okolní horské velikány. Připravená lehátka navíc nabízejí hostům komfortní možnost odpočinku a uvolnění. A nejpozději na vrcholovém trůnu se pak člověk skutečně cítí jako opravdový král.

Nová hudební sjezdovka na Planai v oblasti Schladmingu vám pořádně naloží přes uši. Na 600 metrů dlouhou sjezdovku si lyžař může vybrat z více než 10 000 hudebních titulů a pak se na svahu do rytmu vlnit za zvuků Mozartovy Kouzelné flétny nebo „lyžařského“ hitu Schifoan Wolfganga Ambrose.

Nejmenší děti si mohou v Galstilandu ve středisku Galsterberg na lyžích projet různé chatičky, kde potkají Římany, Galy i zvířátka.

Ranní ptáčata mohou mít sjezdovku úplně pro sebe: akce Skikyryký v údolí Großarltal je k vrcholu dostane dříve než všechny ostatní.

Sportovci hledající odpočinek jej najdou při zastávce na horní stanici Grafenberg ve Wagrainu, kde se nabízí Masáže-Drive-In pro lyžaře.

Milovníci vysokých rychlostí najdou ten pravý adrenalinový zážitek na rychlostní trati na Planai.

Kdo hledá spíše klid, vychutná si na různých místech oblasti Ski amadé zóny klidu a uvolnění s výhledem na jedinečná horská panoramata.

A aby se v rozsáhlé nabídce nikdo neztratil, k tomu spolehlivě pomůže oblíbená a bezplatná mobilní aplikace Ski amadé Guide. S integrovanou geomapou umožní snadno a rychle najít všechny zdejší atrakce. Popisy a fotografie jsou k dispozici na www.skiamade.com/5Sinne spolu se zážitkovou hrou pro všech 5 smyslů – pro správné naladění již před dovolenou.

Největší wi-fi síť v Alpách

Po celé oblasti Ski amadé bude v sezóně 2013/14 zdarma dostupná WiFi síť prostřednictvím již více než 400 přístupových bodů na vrcholech a stanicích lanovek, aby také přátelé a známí mohli bezprostředně sledovat, jak zvládáte první obloučky a jakých nádherných výhledů si užíváte.

Tato nabídka WiFi sítě v oblasti Ski amadé je v celých Alpách dosud největší svého druhu.

www.skiamade.com/cs