Praha plná sportu a hvězd

28. září 2013 od 10:00 do 22:00 se v areálu Loděnice Praha v Tróji bude konat outdoorově zaměřená akce adidas Outdoor Prague, která je určena pro všechny milovníky adrenalinu a sportů v přírodě, které pro někoho můžou mít velmi netradiční ráz a třeba je uvidí naživo i poprvé.Návštěvníky, pro něž je vše připraveno zdarma, čeká v Loděnici například klasické lezení na stěně, bouldering, rafting, slacklining, highlining, waterlining, ale také unikátní osm metrů vysoká ledová stěna pro vyzkoušení si oblíbeného zimního sportu lezení s mačkami a cepíny.Máte-li dostatek kuráže a odvahy, bude také možné si v boulderingu a lezení zazávodit. Pravidla závodu v boulderingu a lezení na obtížnost naleznete na stránkách Českého horolezeckého svazu, kvalifikace je nastavena tak, že si zaleze opravdu každý, a pro vítěze je připraveno prize money 400 Euro (přes 10000 Kč). Mezi různými aktivitami se bude možné potkat s outdoorovými hvězdami světového formátu, které adidas Outdoor Prague přijedou podpořit. Uznejte sami: slacklinisti z různých koutů Evropy Reinhard Kleindl, Lukáš Černý a Benjamin Schmidt, dále polská alpinistické hvězdy Adam Pustelnik a Guido Unterwurzacher, boulderista Tomaso Greksák, lezkyně Nelly Kudrová a Alexandra Schweikart a především jeden z nejznámější českých představitelů vysokohorského horolezectví a extrémních závodů Libor Uher! Povedou některé diskuse či workshopy, zaručeně je potkáte! Sport aktivně i pasivněMožná se to zdá stále někomu málo, a proto ještě přidáme - adrenalinovou zábavu naživo bude doplňovat projekce ve spolupráci s festivalem Expediční kamera a bude se možné podívat na některé chválou ověnčené snímky - paragladingový film Zabijácká krása (2013) nebo horolezecký napínák Bod, z něhož není návratu (2012), či další.

Tečku za dlouhým výčtem činností na zářijovém adidas Outdoor Prague 2013 uděláme v podobě zmínky dvou koncertujících hudebních skupin, které se postarají o zábavu sluchovou - Eddie Stoilow a Portless.

Takže nezapomeňte - adidas Outdoor Prague 2013, 28. 9. 2013 od "desíti do desíti" v pražské Loděnici Trója čeká jenom na vaši návštěvu!

www.adidasoutdoorprague.cz